Кобзар зазвучав по-новому!

01917
Кобзар зазвучав по-новому! ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

26 вересня у Національному музеї Тараса Шевченка відбулася презентація альбому пісень на слова Тараса Шевченка спільно з Всеукраїнським фестивалем Тараса Шевченка «Ше.Fest» та Всеукраїнським пісенним конкурсом «Ше.Пісня».

Ведучим пісенного вечора став Олександр Висоцький, який був одягнений у білу подовжену сорочку, подібну на Шевченківську, чим гармонійно доповнював концепцію заходу.

До альбому увійшли треки: гурту «Лісова пісня» (Львів) «Ой люлі, люлі моя дитино», KULELE&MORE «Ой баю, баю», МЕЛОРІ «Думка» (Київ), Поророка «Нащо» (Київ); гурти: «САД» «Єсть на світі доля» (Дніпро), «EFIR» «Твої діти» (Кропивницький); виконавці: Богдан Тарасюк «Катерина» (Вінниччина), Дмитро Оленич «Думи мої» (Київ), Сергій Малега «За байраком байрак» (Богуслав), Віталій Радиш «Гомоніла Україна» (Івано-Франківщина).

Фіналіст конкурсу «Ше.Пісня 2017» Віталій Кобзар, з Запоріжжя зізнався: «Я захворів гітарою». На концерті він представив свій переможний трек «Дівічії очі» та відкрив презентацію альбому.

Відбулися читання поезії з «Кобзаря» поетами, учасниками проекту «Відео.Кобзар» Михайлом Невідомським та Володимиром Олівцем. Михайло прочитав свою інтерпретацію поезії Шевченка: «Садок вишневий коло хати» та вже Шевченківський «Маленькій Мар’яні». Поет Володимир Олівець видвинув теорію, що організаторку цього проекту Юлію Капшученко потрібно зробити президентом. Він прочитав свій улюблені вірші з «Кобзаря» «Якось то вночі ідучи», «Ой пішла я за водою» та «У нашім раї на землі».  Своє читання завершив фразою, яка напевно запам’яталась всім присутнім у залі: «Слава Тарасу Шевченку! Слава всім розумним людям!».

Гості мали змогу наживо послухати також гурти «Melory» ,«Поророка» та барда Сергія Мелегу, які презентували свої фінальні треки. На останок усі зачарувались міні-концертом гурту-переможець «Ше.Пісня - 2017» «Сад». Рок-гурт існує вже 35 років, це вже дорослі дядьки з гітарами, які мають на слова Шевченка кілька десяток композицій, вимкнувши світло почали грати пісні на вірші з «Кобзаря». Вокаліст в бандані з довгим сивим волоссям, відблиск на гітарі та музиканти, котрих освітлювали синьо-рожевим кольором, виглядали настільки гармонійними, що змушували глядачів не відривати погляд від умовної сцени.

Кожен виконавець отримав приз, а саме: цінне видання «Кобзаря» та іншу літературу, авторський примірник диску «Ше.Пісня», який вийшов у світ за сприяння  народного депутата України Юрія Левченка. Нардеп  був присутній на презентації та мав нагоду подякував всім, організаторам, волонтерам, та запевнив, що ті в свою чергу роблять правильну річ, висвітлюючи творчість Тараса Григоровича у такому форматі: «Буду робити все, щоб цей проект існував», - його остаточний вирок, мабуть, для організаторів.

Після заходу відвідувачі поділились своїми емоціями:

Павло Андрійович Щипоног

«Прийшов сюди, бо люблю творчість Шевченка, хотів послухати пісні, люблю взагалі все українське. Прочитав про цей захід в газеті «Україна молода». Там згадувався гурт «Сад», який мені найбільше сподобався».

Лілія Кірічева

«Мені було цікаво почути вірші Шевченка в іншій інтерпретації, незвичній для нас. В школі ми вчили для оцінки, якось не дуже вникали, і це було давно, і було інше сприйняття, а тут, ми отримали драйв і насолоду, особливо в роковому виконанні Шева зазвучав дуже сучасно і круто. Майже всю презентацію знімала трансляцію в Фейсбук, бо хотілось поділитись своїми емоціями та сприйняттям, і донести найбільшому загалу, що Шевченко живий!» «ШЕВА ЖИВИЙ! ПОЕЗІЯ FOREVER»

Аліна Фурман

«Атмосфера... Вона така проста, душевна, абсолютно в стилі Шевченка. Якщо забрати всі гаджети, відчуття ніби ти перенісся на сто років тому, але через сучасне сприйняття, ти можеш відчути, мабуть, настільки, наскільки Шевченко хотів це передати. Цікаво, що тут збираються однодумці, які хочуть і розвиватися, і розвивати нашу країну власне словом Шевченка це дуже вдало роблять».

Сашко Потужний

«Мені дуже сподобалися поети, які декламували вірші нашого класика. На цей захід мене запросив Михайло Невідомський, я прийшов його підтримати».

Каріна-Іванна Рискіна

Фото: Єлєна Жеронкіна, kobzar.ua

 Попередня публікація розділу Два дні і дві ночі… І все як у казці!
Наступна публікація розділу Дивитися ширше. Дні польського кіно в Україні

Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар