На Сумщині з’явився унікальний Музей горюнської культури

0788
На Сумщині з’явився унікальний Музей горюнської культури ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

У селі Нова Слобода, що на Сумщині, відкрили етномузей, що складається з аутентичної хати, сараю, клуні та вітряка. В таких будинках колись мешкали представники унікального населення регіону – горюни. Про це повідомляє Спецкор.

Експонати для музею були знайдені у фондах Державного історико-культурного заповідника міста Путивль, а також у жителів села.

За словами директора історико-культурного заповідника Сергія Тупіка, подібну садибу хотіли створити ще в 70-х роках минулого століття, однак, до його реалізації так і не дійшли. Відтворити хату горнів працівники заповідника вирішили два роки тому. Вони подали проект на конкурс до Сумської ОДА, яка надала їм фінансування. Реконструкція будинку тривала протягом 2016 року, а в 2017 оселю облаштовували зсередини та наповнювали експонатами.

«Уся музейна мережа України створена за одним принципом. Усі музеї схожі один на один і переважають в основному тільки краєзнавчі. Відповідно,  набір експонатів там теж схожий. Ми ж вирішили створити музей, якого ще не було в нашому регіоні. Подібні є в Центральній та Західній Україні, а в нас не було, хоча культурний багаж  в нашій області аж ніяк не менший» , - розповів Сергій Тупік.

Екскурсії в музеї будут вестися горянською мовою,  звучатимуть пісні етногрупи «горюни» , також знайомитимуть зі стравами національної кухні представників цього населення.

Підготувала Оксана Бруско

Фото: sumynews.comМаєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар