Переможці Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу «Майбутнє України»

072
Переможці Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу «Майбутнє України» ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Визначено переможців Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу «Майбутнє України». Ними стали Василь Фречка (Закарпатська обл..) з технологією отримання сировини для виробництва паперу з опалого листя; Василь Моця та Віта Маціборська (Івано-Франківська обл..) зі спільним проектом «Створення тонких і надтонких електродів – один з шляхів вирішення проблеми збільшення циклів заряд-розряд»; Роман Квітницький (Сумська обл..), що створив Мендосинський двигун; Наталя Моніна (Київ), яка представила технологію отримання електроенергії на рейках залізничної колії фотоелектричним та індукційним методами та Максим Шуманов (Волинська обл..), що розробив систему відстеження БПЛА. Також спеціальний приз, як перспективний науковець, отрима Владислав Ундерко за проект «Робота побутового однофазного конденсаторного асинхронного двигуна в режимі генератора». 

Усього в рамках щорічної Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу «Майбутнє України» було представлено 119 винаходів школярів з усієї України. Восьмий рік поспіль Мала академія наук України демонструвала інноваційні проекти своїх вихованців – розробки з різних галузей, які можуть бути корисними людству. Цього року виставка відбулася в рамках ІІ Міжнародного форуму «Innovation Market». 

«Розробки школярів вже давно суспільство і бізнес сприймає як серйозні проекти, варті уваги і впровадження. Ми активно працюємо над тим аби знайомити підприємців з ідеями наших учнів. Особливу цікавість викликають винаходи, спрямовані на енергозбереження та заощадження ресурсів. Слід зазначити, що у цьому напрямку діти активні і креативні: багато їхніх ідей демонструють, як зменшити використання газу чи бензину, вони пропонують альтернативу традиційним енергоносіям тощо. Разом з тим ідеї ефективні і бюджетні, що є важливою перевагою в нинішніх економічних умовах», - зазначив президент Малої академії наук Станіслав Довгий. 

Традиційно школярі представляли свої винаходи у семи номінаціях. Так, восьмикласник Кирило Стрельбицький (Донецька обл.) представив макет «розумного бойлера», який зекономить енергоресурси і кошти споживачів. Для цього пристрою юний винахідник написав програмне забезпечення, яке відстежує роботу бойлера, збирає основні показники і дає можливість регулювати режим роботи. Десятикласник Данило Коваленко (Київ) придумав, як дати друге життя відпрацьованим автомобільним шинам. Він розробив оригінальний спосіб утилізації – шляхом глибокого охолодження рідким азотом з подальшим подрібненням ультразвуком. Отриманий таким чином матеріал можна використовувати при виробництві футбольних полів, інвалідних візків, тротуарних плит, дахівки тощо. Одна з переможниць конкурсу - одинадцятикласниця Наталя Моніна (Київ) пропонує виробляти електрику на рейках залізничних колій. Винахідниця підрахувала: якщо на 35 тисячах квадратних кілометрів залізниці встановити сонячні батареї, можна отримати до 2% електрики, яку споживає вся Україна. Автономну роботизовано газонокосарку представила на виставці одна з наймолодших учасниць – восьмикласниця Софія Санжаровська (Київ). Завдяки GPS-модулю та акумулятору прилад самостійно приведе до ладу газон і обійдеться всього у чотири тисячі гривень. 

Назар Марченко (Кіровоградська обл.) презентував «швидку допомогу для корів» - це унікальна мобільна операційна на колесах, використання якої допоможе зберегти життя худобі. Крім того юнак розробив спеціальний нашийник з чіпом для корів, який допоможе власнику моніторити стан здоров’я тварини. Окрім того на виставці можна було побачити екологічну упаковку, інноваційні матеріали для виготовлення меблів, технологію виробництва паперу з опалого листя, розмовляючу ручку, енергетичне дерево, паливо з мильних відходів, нічні окуляри для водіїв, «збирач туману», мініпланетарій, прилад для знищення паразитів та багато іншого. 

Оцінювали проекти винахідників провідні вчені України. Переможці отримали дипломи, цінні подарунки та заохочувальні призи. 

Прес-служба МАН України Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар