«Слава на світі най Сонцю буде»

0703
«Слава на світі най Сонцю буде» ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

У Національному музеї Тараса Шевченка триває виставка лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка - Івана-Валентина Задорожного (1921-1988) «Слава на світі най Сонцю буде».

На виставці в Національному музеї Тараса Шевченка вперше за довгі роки можна побачити енкаустики «Слава на світі най сонцю буде», фантастичні образи українських народних героїв — Марусі Чурай, Роксолани, Атілли, Аліпія і Нестора-літописця, ілюстрації до казки «Кирило-Кожумꞌяка», ескізи до творів Тараса Шевченка, світлини дерев'яних скульптур язичницьких богів і вітражів.

Енкаустика, вітражі, дерев'яні скульптури, монументальний живопис, гобелени, графіка... Художнику Івану-Валентину Задорожному вдавалось все, за що б він не брався. Дні й ночі Майстер проводив у майстерні — поспішав працювати. Творчість і самовдосконалення займали провідне місце у його житті. «Він говорив, що виріс сам із себе», — згадує дружина художника Надія Задорожна.

Однак яскраві патріотичні роботи, пройняті Україною і возвеличенням простої людини, не влаштовували номенклатурників радянських часів. Як наслідок — клеймо «націоналіст» і довгі роки забуття. Майстер став ненависний радянській владі. Але це було для нього неважливо. Він зумів досягти своїх вершин. Його роботи — це гімн народної творчості, гімн України, який звучатиме у вічності.

Роботи Майстра експонуватимуться до 6 листопада.

 Маєте запитання?

Запитуєте - відповідаємо. Напишіть тут Ваше запитання і ми радо поінформуємо Вас про те, що Вас цікавить!

Введіть цифри, які зображені на малюнку

code

Коментарі

До цієї публікації коментарів немає...

Написати коментар