За народними віруваннями в цей день починає здаватися нечиста сила — вона відступає під натиском сонячних променів.

У православному світі 28 грудня відзначають день святого Трифона. Йому моляться про зцілення душі і тіла. Але пам’ятайте, тільки та молитва має величезну силу, яка вимовляється щиро, від чистого серця, інформує Ukr.Media.

Тому намагайтеся молитися не від випадку до випадку коли хвороба або горе наскочили, а щодня дякуйте Господу за все, що маєте. У народному календарі дата 28 грудня називається день Трифона.

Ким був святий Трифон?

Народився він в кінці XV століття в сім’ї священника, при народженні отримав ім’я Митрофан. Молоді роки його були лихими, Митрофан очолював розбійницьку зграю, яка наводила жах на простих жителів міста.

Він навіть скоїв вбивство своєї коханої дівчини. Але саме після цього усвідомивши, скільки горя він приніс людям, Митрофан прийняв віру, пройшов обряд Хрещення, отримавши ім’я Трифон, і відправився на Кольський півострів.

Протягом п’яти років блукав він там по густих лісах, що зустрічалися на шляху язичників звертав у віру Христову. Безліч добрих справ зробив Трифон, багатьом простим людям допоміг, заснував монастир.

Господь наділив його даром передбачення. Трифон передбачив, що збудований ним монастир буде зруйновано, а сам він прийме смерть від меча.

На Русі вважалося, що Трифон протегує морякам. Але, звичайно ж, звертатися до святого може кожен православний християнин, просячи допомоги і захисту у справах, зцілення від душевних і тілесних недуг.

Які на цей день обряди і традиції?

Найчастіше на Трифона на вулиці стоять міцні морози. Навіть приказку народ придумав, що «в день Трифона жодна пташка не співає». Тривалість світлового дня потихеньку росте, але все одно сонця ще так мало.

  Телеведуча Леся Нікітюк кардинально змінила імідж

Вважалося, що можна залучити більше сонячного світла шляхом простого обряду. У цей день люди допомагали світилу вибратися з-за похмурих снігових хмар, для цього рано вранці діставали з печі жар і клали його на снігу.

Наші предки вірили, що в день Трифона молитви швидше і легше доходять до Господа, особливо що стосуються здоров’я. Всі молитовні прохання сьогодні володіють особливою цілющою силою. Тому не пропустіть 28 грудня, щоб помолитися про міцне здоров’я своїх улюблених людей, про зцілення хворих родичів.

Якщо ви на сьогодні знаходитесь у важкому хворобливому стані вдома або в лікарні, то обов’язково попросіть рідних поставити в храмі біля образу святого Трифона свічку за ваше здоров’я, а самі весь день читайте молитви. Одужання неодмінно настане.

Приготування цілющих відварів

В цей день готували цілющі настоянки і відвари. Вірили, якщо зробити їх саме 28 грудня, то цілюща сила буде особливо потужною.

Приготуйте, наприклад, відвар з молодих ялинових гілочок. Він допоможе при шкірних захворюваннях (особливо фурункульозі) і врятує в зимові холоди від застуд. Хвою потрібно гарненько помити, а потім обшпарити окропом.

Після цього гілочки укладають в дерев’яний посуд, заливають окропом і настоюють. Отриманий відвар можна приймати внутрішньо при хворобах горла, так і зовнішньо у вигляді компресів і примочок. Також засіб застосовують для вмивання та миття волосся.

У день Трифона женемо геть нечисту силу

Слов’яни вірили, що сонце, зійшовши на небосхилі в цей день, має особливий сакральний сенс. Воно сьогодні з будинків випроваджує нечисту силу.

28 грудня намагалися не займатися важкими роботами, а виконували лише дрібні справи по господарству і проводили обряди з вигнання нечисті.

  2 вересня — Самойлів день: історія та звичаї свята

• На Русі з темними силами боролися з допомогою пічного попелу. Господарі діставали з печі попіл, вимовляючи спеціальні заговори, потім ходили навколо житла і сипали його.

• В сінях обов’язково розкладали гілки звіробою і чортополоху. Вірили, якщо в затишному містечку будяк прихований, то недобра людина в такий будинок ніколи не увійде.

• Жінки проводили спеціальний обряд з вареним яйцем — заговорювали на нього обрядові слова, перев’язували червоною ниткою і підкладали під поріг хати.

Якщо ви проживаєте в приватному будинку, то не забувайте захищати від нечистих сил і всі господарські будівлі (сараї, стійла домашніх тварин).

Погодні прикмети на 28 грудня

  • Відсьогодні визначають, якою буде весна. Якщо день Трифона видався сонячним, значить, весна прийде рано і буде теплою.
  • Чим голосніше сьогодні цвірінькають синиці, тим сильніших очікуйте морози в найближчі дні.
  • Якщо на Трифона дерева вкриті інеєм, значить, перші дні літа будуть дощові і прохолодні.
  • Мало снігу 28 грудня — прикмета погана, це означає, що літо буде без дощів і дуже спекотне. А морозний, сонячний і сніжний день Трифона передвіщає літо хлібне, тепле і помірно-дощове.
  • Літо буде неврожайним, якщо на Трифона гладкий сніг.