Актуальні новини

Короткий путівник по 27 BookForum

У середу, 16 стартував 27 BookForum. Цьогоріч фестиваль вперше за 27 років відбудеться в онлайн-форматі. У програмі 31 тематичний кластер та спецпроект. До 137 онлайн-подій BookForum приєднались понад 300 учасників. Серед них – 23 іноземних автори з 5 континентів.

ZAXID.NET обрав топ-10 подій форму, якими ми радимо не обмежуватись. Повну порограму можна подивитись тут.

Офіційна церемонія відкриття 27 львівського міжнародного Bookforum

16 вересня, 19:00-20:30

У програмі – фулбрайтівський тандем Сергія Жадана і Фіми Чупахіна. Привітання з нагоди відкриття 27 Львівського міжнародного BookForum. Оголошення лауреата Українсько-єврейської літературної премії «Зустріч». Ведучий: Вадим Карп’як, журналіст, ведучий програми «Свобода Слова».

«Human rights matter. Чи лишається місце для прав людини у часи криз?»

17 Вересня 14:30 – 16:00

Учасники дискусії: Оксана Луцишина, Володимир Єрмоленко, Микола Рябчук, Філіп Сендс,Олександра Матвійчук, Кетлі Марс. Ми часто говоримо, що права людини – невіддільна складова демократії. Натомість пандемія COVID19 огололила ті проблеми і виклики, перед якими опинилися і демократичний устрій багатьох держав, і права людини у світі. Ми вважали, що світ стає глобальним і позбавленим кордонів, але в останні місяці стали свідками того, як країни одна за одною “зачиняються” на карантин і як у багатьох державах, які давно вважаються взірцем сталої демократії, влада почала брати всі права у свої руки, пропонуючи громадянам замість них – обмеження, заборони, а в тоталітарних країнах – і тотальне стеження. Пандемія стала тлом для оприявлення задавнених, неосмислених проблем, наслідком чого, приміром, став міжнародний рух Black Lives Matter чи протести в Білорусі. Перед нами знову постав вибір – свобода чи безпека? І яким є місце прав людини на цих шальках терезів?

Як нагодувати диктатора. Розмова з Вітольдом Шабловським та Андрієм Бондарем

  «Суспільне» пропонує Kalush Orchestra поїхати на «Євробачення» від України

17 Вересня 16:30 – 18:00

У книзі відомого польського журналіста Вітольда Шабловського «Як нагодувати диктатора. Саддам Хуссейн, Іді Амін, Енвер Ходжа, Фідель Кастро і Пол Пот: історії, розказані кухарями» – історія життя п’ятьох найкривавіших диктаторів ХХ століття – Саддама Хусейна, Іді Аміна, Енвера Ходжі, Фіделя Кастро та Пола Пота – через спогади їхніх кухарів. На її сторінках – історії злетів та падінь п’ятьох диктаторських режимів, особисті враження та емоції шістьох кухарів, їхні взаємини з диктаторами та післясмак, який вони залишили: від страху до закоханості. А також життєві вибори, обставини та вчасні рішення: коли вдало подана страва підіймала настрій диктатора та цим самим рятувала сотні життів. Ну і, звісно, не бракуватиме самих рецептів: читачі дізнаються як приготувати улюблений рибний суп Саддама Хусейна, запечену козу як для Іді Аміна, шекерпаре, яке полюбляв Енвер Ходжі чи рибу в манговому соусі як для Фіделя Кастро, або ж салат із папаї, яким любив ласувати Пол Пот.

Церемонія нагородження BookForum Best Book Award

17 Вересня 19:00 – 20:30

Конкурс на отримання Премії «BookForum Best Book Award» заснований у 1995 і традиційно проводиться в межах BookForum. Організатором конкурсу є ГО «Форум видавців». Загальний склад журі буде оприлюднений на сайті bookforum.ua одночасно з оголошенням результатів конкурсу.

Вишивані маски: як нас визначають писані і неписані дрес-коди?

18 вересня, 19:00-20:30

Учасники: Денисенко Лариса, Тульчинська Майя, Звиняцьківська Зоя, Госовська Марта. Розпадатися на враження, які ми годні справляти на інших. Визначати іншого з першого погляду. Будь-яка соціальна взаємодія починається з «дисплею»: з картинки, яку ми бачимо. Кожна сфера комунікації має свої уявлення про прийнятний чи неприйнятний імідж, успіх будь-якої комунікації з самого початку залежить від того, чи в курсі ми домовленостей про прийнятний чи неприйнятний «лук». Одяг, зачіска, макіяж розкажуть нам щось про людину, поки вона сама ще не заговорила. Чи збрешуть, чи скажуть правду? Як міняються дрес-коди під впливом соціальних катаклізмів? Як ми прокачуємо навички формувати «правильні картинки» і правильно їх споживати? Можна з першого погляду впізнати «свою людину»? А з другого? А треба?

  У Польщі відзначать 100-річчя заснування українського товариства «Рідна Хата»

Зустріч з лауреатом Гонкурівської премії Ніколя Матьє

19 вересня, 12:30-13:30

Французький письменник Нікола Матьє є лауреатом Гонкурівської премії 2018 року за роман «Діти їхні». Перший роман письменника про таємницю та злочин вийшов у 2014 році під назвою «Війна тварин» (Aux animaux la guerre). Він був адаптований до 6-серійного телевізійного серіалу кінокомпанією France 3. Його другий роман «Діти їхні» (Leurs enfants après eux) 2018 року – про життя молодих людей у вигаданому сільському північно-східному французькому місті протягом шести років. У романі зображені проблеми, спричинені деіндустріалізацією.

Татуювальник з Аушвіцу: розмова з Гізер Морріс

19 Вересня 19:00 – 20:30

Розмова з австралійською письменницею Гізер Морріс, авторкою роману «Татуювальник з Аушвіцу». Поговоримо про те, як випадковий похід до каварні може кардинально змінити життя, чи повинні книги та фільми обов’язково мати щасливий кінець, аби дарувати людям надію, та чому важливо кожен день проживати на повну. Авторка поділиться цікавими деталями процесу створення книги, яка захопила тисячі сердець по всьому світу.

Ніч поезії та музики non-stop

19 вересня, 21:00-02:00

Учасники: гурт The Unsleeping, гурт Ofliyan, Kurs Valüt, Шевченко Анастасія (Стасік), Вукушич Дебора, Джаррет Кейс, Габерланд Таня, Айворі Гелен, гурт Ragapop. Однією з головних фестивальних атракцій 27 BookForum стане «Ніч поезії та музики non-stop». Це вечірка нового формату, яку «можна взяти з собою» — компанія близьких друзів чи занурення у поезію і музику наодинці, колонки чи навушники для прихильників і прихильниць тусівок тихого формату, вірші з усього світу й виступи українських гуртів до самого рання. Унікальний формат та незабутня атмосфера зробили «Ніч поезії та музики non-stop» однією з найвідвідуваніших подій фестивалю. Цього року за підтримки Українського культурного фонду вхід на онлайн-концерт безкоштовний для всіх охочих.

  Університет імені Карпенка_Карого не готуватиме акторів для російськомовних театрів

Щоденники ув’язнення: розмова з Олегом Сенцовим

20 Вересня 14:30 – 15:30

Розмова про життя до, під час та після ув’язнення, про літературу за ґратами, непрості рішення та відчайдушні кроки. Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист, письменник. Лауреат Премії імені Андрія Сахарова за свободу думки, Премії Американського ПЕН імені Барбари Ґолдсміт «Свобода писати», Національної премії України імені Т. Шевченка. Був незаконно ув’язнений Росією з травня 2014 року і засуджений російським судом до 20 років позбавлення волі. Звільнений у вересні 2019 року в рамках обміну в’язнями між Україною та Російською Федерацією.

Просто діти: телефонна розмова Патті Сміт і Юрія Андруховича

20 вересня, 20:00-21:00

Патті Сміт – поетеса, музикантка та співачка, яку називають хрещеною мамою панк-року. У 70-х вона зіграла важливу роль у формуванні панк-року. Дебютний альбом Патті Horses (1975) посів чільне місце серед 500 найвагоміших альбомів усіх часів за версією журналу Rolling Stone. У 2007 році Патті Сміт внесли до Зали слави рок-н-ролу. В її житті було і жебракування та життя на вулиці, робота в книжковому магазині, життя із фотографом Робертом Меплторпом в готелі Челсі, знайомство з Енді Ворголом та багато іншого.

Усі події можна дивитись за посиланням.

Залишити відповідь