У цей день у селян в особливій пошані були дрібні домашні тварини – собаки і кішки.

Яремин день є народним православним святом, дата якого припадає на 26 січня. Це день шанування двох християнських мучеників, які постраждали за свою щиру віру і були зараховані до лику святих після смерті, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Святі мученики Стратонік і Єрміл, слов’яни за походженням, жили на початку четвертого століття під час гонінь на християн імператором Ліцинієм (307-324 рр.). Святий Єрміл служив дияконом в місті Сінгідунум (Белград). Засуджений Ліцинієм до тюремного ув’язнення, він довго і жорстоко терпів тортури за Христа, але залишався непохитним.

Святий Стратонік був одним з тюремних наглядачів і таємним християнином. Бачачи болісні муки свого друга, він не зміг втриматися від сліз, і він показав, що він християнин. Вони також покарали його.

Після тортур вони посадили обох мучеників в сітку і кинули їх в Дунай. На третій день тіла святих були знайдені християнами на березі річки і поховані біля Сінгідунума.

Традиції та обряди

У цей день завжди вкрай різко посилюються зимові морози. Тому ніяких гулянь громадських не проводиться. Свято є домашнім. У цей день не рекомендується виконувати будь-які роботи. Весь день варто приділити своїй родині.

Знаковою твариною цього свята є кішка. Вона бажаний гість в кожному будинку. Її укладають спати разом з маленькими дітьми, щоб вони були здоровими і сон їх був хорошим. Також існує повір’я, що кішки є хорошими природними лікарями. Вони завжди визначають проблемні місця на людському тілі і лягають саме біля них.

Прикмети

  • Нещастя спіткають того, хто вб’є або покалічить кішку.
  • Ці ж тварини пророкують погоду в цей день. Спляча клубком кішка до сильного зниження температури.
  • Шум лісу в цей день свідчить про швидке потепління.
  • Якщо собаки спокійно засипають на вулиці біля будки, також варто чекати тепла.
  Львівські діячі культури розповіли про перевибори в Українському культурному фонді