Масляна — традиційне народне свято, під час якого дотримуються безлічі прикмет і традицій. Провести цей час намагаються так, щоб залучити в життя благополучні зміни і не накликати на себе бід, інформує Ukr.Media.

Масляні гуляння — всенародно улюблене свято, яке триває цілий тиждень. У цей час дотримуються стародавніх традицій, які спрямовані на залучення в життя благополуччя і здобуття гармонії в особистому житті. Експерти пропонують познайомитися з прикметами Масляного тижня, щоб знати про те, які вчинки допоможуть залучити позитивні зміни, а які дії можуть стати причиною низки невдач.

Що можна робити на свято Масляниці

  • На Масляний тиждень обов’язково приймають гостей і самі ходять до друзів чи родичів, дотримуючись звичаїв предків. Це допомагає зміцнити родинні зв’язки і залучити в життя щастя.
  • За прикметою на Масляну обов’язково печуть млинці, щоб у будинку був достаток, і біди обійшли стороною.
  • Масляна — час веселих гулянь і радості. У цей час проводять обряди, спрямовані на залучення всіх життєвих благ.
  • Завершується Масляна Прощеною неділею, коли люди обов’язково просять прохання за непорядні вчинки і прощають усіх, хто вільно чи мимоволі образив.
  • Добрі вчинки в дні свята — благо для кожного. Безкорислива допомога і підтримка повернеться сторицею, нагородивши добрих людей.

Заборони на Масляний тиждень

  • Масляний тиждень — це в тому числі підготовка до тривалого посту, тому під час святкування під забороною м’ясні страви. М’ясо і м’ясні продукти перестають вживати в їжу, готуючись вступити в піст.
  • Вважається, що під час святкування Масляної не можна накривати стіл бідно, щоб не накликати на себе злидні.
  • У святкові дні не відмовляють у гостинності, щоб не накликати на себе біди і неприємності. Ситі гості — запорука благополуччя сім’ї та її процвітання.
  • Масляний тиждень — не час для сварок і з’ясування відносин. За прикметою тим, хто свариться і розпалює конфлікти, загрожує нещастя. Злість і агресія обернуться проблемами для всієї родини, тому так важливо стежити за своїм настроєм і не дозволяти злості брати верх.
  • На Масляну не прийнято нехтувати заповітами предків. Весь тиждень важливо дотримуватися традицій, які допоможуть залучити в життя позитивні події.
  6 грудня — Митрофанів день: історія, традиції та прикмети свята

Масляна — веселе свято, яке об’єднує покоління, дарує незабутню атмосферу щастя і позитиву. У дні святкового тижня кожен зможе знайти благополуччя, якщо буде слідувати заповітам предків і дотримуватися древніх традицій.