Актуальні новини

Олена Зеленська виступила на кінофестивалі в Пекіні, присвяченому 100-річчю компартії КНР

Дружина президента України Олена Зеленська виступила на відкритті Пекінського кінофестивалю (BJIFF). Виступ відбувся онлайн. Про це 22 вересня повідомив китайський урядовий інтернет-центр China.org.cn.

«Фестиваль стане… важливою платформою для культурного співробітництва між Китаєм і Україною», – заявила Зеленська на відкритті фестивалю.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1526792 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1526792{
margin: 0!important;
}
}

Проте є обставини, які роблять такий виступ не надто доречним. Насамперед, на офіційному сайті фестивалю вказано, що він присвячений 100-річчю заснування комуністичної партії Китаю.

Одним з організаторів BJIFF є державна медіакомпанія КНР China Media Group. Саме вона у 2018 році підписала угоду про міжнародний стратегічну співпрацю з пропагандистським агентством «Россия сегодня». Від Росії угоду підписував відомий пропагандист Дмітрій Кисельов, а на церемонії підписання були присутні президент Росії Володимир Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін, повідомляє «Ліга. Новини».

Також у програмі Пекінського фестивалю є ціла секція «Фокус на Росію» (BJIFF: Focus on Russia), куди увійшли нові російські фільми. Є російське кіно і в інших офіційних фестивальних програмах. Українських фільмів у головних програмах немає.

Український блогер Артур Харитонов пов’язує виступ Олени Зеленської на кінофестивалі у Пекіні з недавньою новиною про те, що студія «Квартал 95», де дружина президента досі є сценаристкою, уклала угоду з урядом КНР про показ свого нового мультфільму «Гуллівер повертається». Його мають показувати у 8 тис. китайських кінотеатрів.

Фільм «Кварталу 95» під час украдання угоди представляв радник президента України Сергій Шефір. У посольстві КНР наголосили, що Шефір брав участь у перемовинах як представник Офіса президента. Володимир Зеленський є одним із сценаристів та продюсерів фільму.

Нагадаємо, що п’ять років тому «Гуллівер» побував в епіцентрі скандалу. Володимир Зеленський подав проект мультфільму на пітчинг Держкіно України. Студія просила в держави 50% фінансування від загальної вартості 75 млн грн.

  Панкратій і Кирило 22 липня: історія, традиції та прикмети свята

Проте буквально напередодні пітчингу у Латвії на фестивалі гумору та музики Made in Ukraine актори студії «Квартал 95» показали пародію на українську владу, порівнявши Україну з «актрисою з німецьких фільмів для дорослих».

«Ви знаєте, в нас абсолютно новий рівень економіки, ми дійшли до цього рівня, він зветься жебрацтво. Все дуже просто – ми випрошуємо економічні надлишки ринкових економік сусідніх країн. Схема надзвичайна, перевірена циганами. Це не лохотрон, не фінансова пірамида – ви даєте нам свої гроші, ми вам їх потім не повертаєм, гарантія 100%», – заявив тоді ще актор Володимир Зеленський, виступаючи в ролі президента Порошенка. Це відбулось 10 вересня 2016 року.

«Кварталу 95» дорікнули, що студія просить гроші на нові проекти в держави. А 13 вересня під час пітчингу стало відомо, що студія відмовилась від участі у конкурсі (вона претендувала на фінансування «Гулліверу» та комедії «Слуга народу»). Володимир Зеленський зазначив, що студія «Квартал 95» відмовляється від участі у конкурсі на отримання державної підтримки у відповідь на закиди заступниці голови Нацради Ольги Герасим’юк, яка назвала студію жебрачкою, коментуючи виступ «Кварталу 95» в Юрмалі.

На свої проекти студія знайшла приватні кошти. Зокрема бюджет мультфільму «Гуллівер повертається» збільшився до 10 млн дол, а фільм став найкоштовнішим українським проектом. Режисером мультфільму був запрошений громадянин Росії Ілля Максимов, знаний за роботами «Добриня Нікітіч та Змій Горинич», а також кліпів Філіпа Кіркорова, Міхаіла Шуфутінського та інших російських виконавців.

Нагадаємо також, що в український прокат «Гуллівер повертається» вийшов 19 серпня 2021 року. За місяць прокату фільм зібрав 13,8 млн грн. Відомо, що крім Китаю мультфільм продали в Росію.

Залишити відповідь