Актуальні новини

США повернуть Іраку понад 17 тис. артефактів включно з фрагментом “Епосу про Гільгамеша”

США повернуть Іраку понад 17 тисяч стародавніх артефактів, які були вивезені з країни контрабандою після американської військової операції у 2003 році.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
“Уряд США вилучив деякі артефакти та надіслав їх до посольства (Іраку – ред.). Важливу табличку з фрагментом твору «Епос про Гільгамеша» буде повернуто до Іраку протягом наступного місяця після завершення юридичних процедур”, – сказав міністр культури Хассан Надхім.
«Епос про Гільгамеша» – один із найдавніших літературних творів людства, найбільший твір, написаний клинописом. «Епос» створювався аккадською мовою на основі шумерських оповідей упродовж півтори тисячі років, починаючи з XVIII—XVII століть до н. е. Він був записаний на 12 шестиколонних табличках дрібним клинописом і містив близько 3 тисяч віршів.
У Міністерстві юстиції США заявили, що американська влада вилучила табличку у 2019 році після того, як «Епос» вивезли із Іраку контрабандою та продали на аукціоні торговцеві предметами мистецтва в Оклахомі. Після цього табличка експонувалася у музеї у Вашингтоні. Минулого місяця американський суд ухвалив рішення про її конфіскацію.
Окрім цього, серед об’єктів, які повернуть Іраку, також є інші рідкісні таблички з клинописом.
Як пише агентство, десятки тисяч старожитностей зникли з Іраку після вторгнення американських військових у 2003 році, що в результаті привело до повалення лідера Саддама Хусейна.
Ще більше артефактів незаконно захопили або знищили бойовики терористичної організації «Ісламська держава», яка контролювала третину території Іраку з 2014 по 2017 рік, поки угруповання не розбили іракські та міжнародні військові сили.
Нещодавно уряд США, який працює над вилученням артефактів, досяг домовленості з Багдадом про повернення речей, вилучених у дилерів та музеїв США.

  «Книготоргівля йде за цим невтішним сценарієм»

Залишити відповідь