У цей день праведним Анні і Іоакиму потрібно молитися у випадках безпліддя.

Народне свято Іоаким і Анна відзначається 22 вересня 2019 року (дата за старим стилем — 9 вересня). У цей день православна церква згадує батьків Діви Марії (Богородиці) — святих Іоакима і Анну, інформує .

Будучи прямими предками Ісуса Христа, вони отримали назву «Богобатьки». Анна походила з родини священика (рід Священства), а Іоаким з роду Давидового (будинок царя Давида).

Подружня пара була бездітною. Кожен день вони молилися про дарування їм потомства. В один із днів Іоаким прийшов в храм з метою принесення жертви Богу, але отримав відмову первосвященика, який обґрунтував його відсутністю дітей у пари (в ті часи в Ізраїлі це вважалося покаранням і нещастям). Уболіваючи про те, що в них немає дітей, він відправився в пустелю, щоб вдатися до благань про народження дитини. Провівши 40 днів у молитвах і скорботі, йому з'явився ангел, який повідав про швидке народження дочки. Звелівши йому повернутися в Єрусалим, він також повідомив, що його потомство буде присвячене Богові і стане відомим світу. Цей же ангел з'явився і Анні, розповівши їй про виконання її молитви і незабаром зачаття дочки на ім'я Марія. Через 9 місяців у них народилася дівчинка, яку пізніше віддали в храм Єрусалима для богослужіння.

Традиції та обряди

Традиційно в цей день сім'ї оновлюють вогонь у будинках, спалюють старий одяг, щоб їх не здолали хвороби, вроки і псування, а дітей виставляють на поріг і обливають водою.

Наречені печуть круглі пироги і пригощають рідню, а в сім'ях накривають широкі столи і запрошують повитух на бенкет.

Діти зобов'язані попросити вибачення у батьків і поклонитися їм. В цей день згадують про померлих батьків, а також моляться святим про зачаття дитини.

  День міста в Ужгороді

Прикмети

На Іоакима і Анну не існує особливих прикмет, але є повір'я, згідно з яким вважається, що якщо бездітна жінка в цей день стане молитися Богобатькам про дитину, то її молитви будуть почуті і здійсняться.