Актуальні новини

Помер відомий львівський художник та куратор Остап Лозинський

Вранці 6 січня у віці 38 років життя помер львівський художник, іконописець та науковець Остап Лозинський. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Кажуть, коли людина покидає цей світ у такі великі свята, то вона одразу потрапляє до раю. Нехай Остапу там буде світло і добре», – написав він.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1533495 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1533495{
margin: 0!important;
}
}

Остап Лозинський народився у квітні 1983 року у Львові. У 2004 році закінчив Львівський коледж декоративного мистецтва ім. Івана Труша (відділ розпис), а у 2006 – Львівську Національну Академію Мистецтв. З 2007 – аспірант Інституту народознавства НАН України.

З 2006 до 2016 року працював у Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові, де був завідувачем сектору виставково-експозиційної роботи.

У 2020-2021 роках брав участь у конкурсі на посаду директора Національного музею.

Також Остап Лозинський був головою Асоціації музеїв та галерей Львова.

Брав участь в численних виставкових та видавничих проектах, був куратором та співкуратором. Серед найвідоміших – «Гуцульське Різдво», «Іван Руткович. Жовківський іконостас. До 310-ї річниці від часу створення», численні виставки у галереї сакрального мистецтва ICONART, виставка «50 історій Львівського скансену» тощо.

Причини смерті поки не оголошені, про час прощання та похорону буде повідомлено пізніше.

Художник Роман Зілінко в коментарі Tvoemisto.tv розказав, що Лозинський помер внаслідок ускладнень від коронавірусу. Він лікувався у Центрі легеневого здоров’я, а перед тим у лікарні швидкої допомоги.

  Новий образ Жанни Бадоєвої закохує з першого погляду — стилісти вважають, його дуже цікавим

Залишити відповідь