Актуальні новини

У Лівані встановлять погруддя української співачки Лідії Липковської

10 травня виповнюється 135 років з Дня народження видатної української співачки Лідії Липковської, чиє ім’я довгий час було забутим в українському контексті, і здебільшого приписувалося російській культурі.
Народилась Лідія Липковська у селі Бабин, Хотинського повіту, а тепер Кельменецького району Чернівецької області.
Хоча батьки не хотіли, щоб Лідія повторила долю її тітки – артистки Марії Заньковецької, їй судилося увійти в історію світової музики – примадонною найкращих сцен Західної Європи та Північної Америки. Іноземні музичні критики називали артистку “північною зіркою”, коли її сріблясте колоратурне сопрано звучало на сценах Гранд Опери, Ла Скали, Ковент-Гардена, і Нью-Йорк Метрополітен Опери.
1944 року відомий ліванський громадський діяч, інженер-архітектор за фахом, але музикант (віолончеліст) і диригент за покликанням – Алексіс Бутрос заснував Академію мистецтв, яка стала першою національною інституцією вищої освіти в Лівані.
Саме Бутрос запросив українську співачку Лідію Липковську стати професором Академії. Зрештою, “бейрутська історія” у біографії Лідії Липковської довгий час була однією із найбільших загадок.
За час останніх років стараннями Надзвичайного та Повноважного посла України в Лівані Ігоря Осташа розпочалось активне відродження пам’яті про українську артистку, пожвавлення у справі популяризації імені Лідії Липковської.
Вже цього року українські та ліванські глядачі побачать маловідомі сторінки спільної українсько-ліванської культури на широких екранах, серед яких – маловідомі віхи життя та творчості Лідії Липковської.
8 травня під патронатом Міністерства культури Лівану та за сприяння Посольства України у Лівані в ALBA (Ліванська академія мистецтв) відбулося урочисте відкриття Фестивалю Української культури в Ліванській Республіці. Офіційне відкриття Фестивалю почалося з вітального слова Надзвичайного та Повноважного Посла України в Лівані Ігоря Осташа, директора департаменту античності Міністерства культури Лівану С. Хурі та декана ALBA Андре Бекхазі.
Під час свого виступу Посол України в Лівані Ігор Осташ наголосив, що урочистий захід в “Альбі” приурочений до 135-річчя з Дня народження відомої світової оперної співачки Лідії Липковській та зазначив, що з метою увічнення пам’яті та її викладацької діяльності в Ліванській академії мистецтв, Посольство України в Лівані запросило в травні до Бейруту українського скульптора Михайла Горлового, який займатиметься виготовленням погруддя Оперній Діві.
Декан Ліванської академії мистецтв Андре Бекхазі, у свою чергу, відповів, що для нього і для всієї академічної спільноти є великою честю, що видатна українська оперна співачка викладала в першому ліванському університеті мистецтв. Вже наступного місяця планується презентація та встановлення погруддя Лідії Липковської в мистецькому музеї “Альби”. Сторони також домовилися про підписання Угоди про співпрацю між Ліванською академією мистецтв та Київською Академією мистецтв. Декан “Альби” підкреслив, що для нього підписання такої Угоди є великою честю.

  СБУ закрила низку сайтів з російською пропагандою

Залишити відповідь