Актуальні новини

У Києво-Печерській лаврі Мінкульт недорахувався цінностей

У Міністерстві культури заявили, що перевірка фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, що були передані на постійне зберігання до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври протягом 1988 – 2000 років, виявила нестачу десяти предметів.
Про це повідомила керівник прес-служби Міністерства культури Юлія Даценко.
За її словами, у період з 1988-го по 2000-ий роки до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря Української православної церкви), згідно з актами, було передано 829 предметів.
“Перевіркою встановлено наявність та точне місцезнаходження 815 предметів. 14 предметів не виявлено”, – заявила Даценко.
Вона додала, що після завершення перевірки представниками монастиря було додатково надано до огляду 4 предмети з числа тих, що не були виявлені.
“Станом на сьогодні відсутніми залишаються 10 предметів, місцезнаходження яких не встановлено. Про це було поінформовано правоохоронні органи”, – зазначила представник Мінкульту.
При цьому Даценко зауважила, що комісія дійшла висновку, що умови зберігання культурних цінностей “в основному задовільні”.
“З оглянутих предметів 253 відреставровані, 65 потребують реставрації, а 2 з них перебувають в аварійному стані”, – перерахувала вона.
Керівник прес-служби міністерства додала, що предмети з числа тих, що не використовуються в релігійних обрядах, за результатами перевірки рекомендовано повернути до державної частини Музейного фонду України.
Даценко уточнила, що перевірка стану збереження та умов зберігання культурних цінностей, які обліковувалися у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику – в основному та науково-допоміжному фондах, – проводилася Міністерством культури в період з 21 листопада по 17 грудня 2018 року.

  Жанна Бадоєва показала дорослу красуню-дочку від Алана

Залишити відповідь