Актуальні новини

За час війни в Україні загинули 18 журналістів, зникли безвісти – 3, викрадено – 8, дістали поранень – 13 представників ЗМІ

За час війни в Україні загинули 18 журналістів, зникли безвісти – 3, викрадено – 8, дістали поранень – 13 представників ЗМІ, повідомляють у Міністерстві культури та інформаційної політики.

“Робота журналістів під час війни – це передова. Представники ЗМІ часто не лише фізично перебувають на фронті та висвітлюють перебіг військових подій, а й є воїнами інформаційного фронту. На сьогодні вони розвінчують нескінченну абсурдну кремлівську брехню. Ми глибоко цінуємо внесок кожного у спільну боротьбу на інформаційному фронті проти кровожерного ворога”, – йдеться у заяві міністерства.

Зазначається, що за даними Генеральної прокуратури України, Росія вчинила 74 злочини щодо представників ЗМІ, серед яких 19 щодо громадян інших держав: Велика Британія – 5, Чехія – 2, США -2, Данія – 2, ОАЕ – 2, РФ – 2, Ірландія – 1, Швейцарія – 1, Франція – 1, Литва – 1.

Зокрема, серед журналістів загинули 18 осіб (із яких 15 чоловіків і 3 жінки), викрадено 8 осіб (4 чоловіки та 4 жінки), дістали поранень 13 людей, безвісти зникли 3 особи, зазнали залякування 15 журналістів.

Крім того, зафіксовано щонайменше 7 фактів обстрілів, що призвели до пошкодження або знищення телевеж, ТРК, а також зафіксовано 22 блокування та кібератак на ЗМІ.

Так, у Київській області постраждав – 31 журналіст, у Запорізькій області – 15, у Києві – 7, у Херсонській – 5, у Донецькій – 5, в АР Крим – 2, у Сумській – 2, в Одеській – 2, у Чернігівській – 1, у Миколаївській – 1, у Луганській – 1, у Кіровоградській – 1, у Центральній Україні – 1.

“Україна співпрацює з низкою міжнародних правозахисних організацій і щодня інформує їх про злочини російських окупаційних військ щодо журналістів, які у надлюдських умовах висвітлюють події на передовій”, – йдеться у повідомленні.

  З'явилася італійська версія відомої пісні Скрябіна

У Мінкультури наголошують, що кожна смерть і кожен злочин проти представників засобів масової інформації обов’язково будуть розслідувані, а винні – притягнуті до кримінальної відповідальності.

Зокрема, в міністерстві висловили глибокі співчуття сім’ям та близьким усіх поранених, полонених, зниклих безвісти та вбитих журналістів.

Залишити відповідь