Актуальні новини

Вінниччина приймає OPERAFEST TULCHYN, який зібрав на одній сцені понад 700 світових зірок

Територія «Подільського Версалю» – парку палацу Потоцьких, що розташований у Тульчині, знову перетворилася на суцільний оперний театр під відкритим небом. ІІІ Міжнародний оперний фестиваль OPERAFEST TULCHYN, який сьогодні розпочав свою дорослу програму, зібрав на одній сцені понад 700 солістів, оркестрантів, танцюристів та хористів з Польщі, Німеччини, США та України – це рекордна кількість учасників, зізнаються організатори.
Сьогодні і упродовж наступних двох днів вони презентують 9 ексклюзивних постановок – від всесвітньовідомих мюзиклів та опер до оперет в стилі «українського» танго, балету та суперсучасного шоу хорового мистецтва «Тропічний карнавал».

Відкривав дорослу програму фестивалю – GRAND OPERAFEST TULCHYN – грандіозний концерт «Гала-опера» та прем’єра всесвітньовідомої оперної ораторії Роберта Шумана «Рай і Пері». Глядачі мали можливість почути найкращі арії з легендарних опер «Богема», «Лакме», «Казки Гофмана», «Тоска», «Самсон і Даліла», «Адріана Лекуврер», «Сільська честь», «Мертве місто» та «Легка кавалерія» у виконанні українських артистів. А от солістами дивовижної ораторії «Рай і Пері» стали зірки німецької опери Стефі Леманн та Мартін Латтке.

У другій частині представили легендарну оперету «Гуцулка Ксеня», у якій задіяні кращі солісти й академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії, а також хор і балет Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля». Як каже головний режисер фестивалю Павло Третьяков, щороку в програмі є український компонент, щоб показати усім красу української музики і талант наших артистів.

«У перший рік OPERAFEST TULCHYN до 140-річчя від дня народження Миколи Леонтовича ми показали казкову оперу-феєрію «На русалчин Великдень», якою диригував український класик Мирослав Скорик. Торік найбурхливішими оваціями глядачі вітали артистів Схіd Opera, які представили першу україномовну постановку легендарної опери «Мазепа» Петра Чайковського, – пригадує Павло Третьяков. – Переконаний, що новий сплеск гордості за рідну Україну відчують і всіх сьогоднішні глядачів під час перегляду «Гуцулки Ксені». Це прекрасна і масштабна постановка талановитої режисерки Богдани Латчук. Особисто диригувати виставою до Тульчина приїхав знаменитий диригент Олександр Драган».

  Катя Осадча прокоментувала чутки про свою третю вагітність

Опівночі глядачам презентують неймовірний сучасний балет «Історії у стилі танго» і яскраве хорове шоу «Тропічний карнавал». А завтра вперше в форматі просто неба на Operafest Tulchyn виступатиме Польська Королівська опера. Тому вже зараз, зважаючи на широку палітру програми, можна сміливо заявити, що фестиваль стане найграндіознішої оперною імпрезою літа-2019.

«У рамках фестивалю презентується єдиний показ в Україні прем’єри опери «Straszny dwór» всесвітньовідомої Польської Королівської опери. «Straszny dwór» вважається кращою оперою Станіслава Монюшко і кращим польським твором XIX століття, – відзначає арт-продюсер Operafest Tulchyn Ірина Френкель. – Нічна програма другого дня подарує глядачам подарує дивовижний балет «Собор Паризької Богоматері» від  Харківського національного театру Cxid Opera. А після опівночі в Тульчин знову повернеться культовий рок-мюзикл «Танець вампірів». Показ відбудеться на численні прохання глядачів, які були вражені постановкою минулого року».

У неділю фестиваль потішить найяскравішим і найкрасивішим балетом Схіd Opera «Тисяча й одна ніч».
А закриється OPERAFEST TULCHYN-2019 показом грандіозного мюзиклу-шоу «Вогні Бродвею», де представлять кращі номери найвідоміших мюзиклів світу з різних країн різних часів.

Якщо торік фестиваль OPERAFEST TULCHYN зібрав понад 48 тисяч глядачів, то цього року організатори очікують до 70 тисяч глядачів. Щоправда більшість з них приїжджають на фестиваль не скільки на оперу, стільки за враженнями. Адже фестиваль поєднує мікс культур – високу оперу, візуальне мистецтво, живописні та історичні експозиції, світлові інсталяції від відомого польського митця Ярека Козяра та креативні селфі-зони, розроблені відомими українськими художниками. Крім того на території палацу Потоцьких діють фуд-зони, розбите наметове містечко, де можна переночувати, для комфорту розміщені біотуалети і санвузли.

Вхід на територію фестивалю для всіх охочих – вільний.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото автора

  Зірка "Папіка" розповіла про весільні плани

Залишити відповідь