Найбільш захоплюючі хорори кінематографа — підготуйтеся до Хелловіна. Від Зловісних мерців до Тіла Дженніфер – 13 найкращих фільмів жахів.

Пропонуємо добірку кемп-жахів, інформує Ukr.Media.

Кемп-жахи абсурдні, перебільшені, надмірно стилізовані. І, якщо їх правильно зробити, вони будуть такими ж смішними, як і страшними. Серед цих картин — як повноцінні комедії, які висміюють традиційні жанри (наприклад “Хатина в лісі”), так і фільми жахів з тільки здоровою дозою кемпу (наприклад “Зловісні мерці”). Найчастіше вони стають незабутньою культовою класикою.

Оскільки шанувальники “Зловісних мерців” збираються в кінотеатри, щоб переглянути “Повстання зловісних мерців”, то доречно дізнатися інші стрічки, відомі тим, що включають ідеальне поєднання мурашок на тілі та сміху.

Лепрекон (1993)

Є кілька причин, чому ви захочете подивитися “Лепрекон”: сирий і “настільки поганий, що це добре” тон, яким дуже легко насолоджуватися; дурний лиходій і перша велика роль Дженніфер Еністон — лише деякі з них.

До того, як він потрапив у довгострокову кемпову франшизу з гарним усвідомленням власної тупості, люди, які стояли за першим “Лепреконом”, здається, справді відчували, що знімають справжній страшний фільм. Попри те, що у стрічці є деякі моторошні елементи, він краще підходить для дозвілля з друзями на півтори години, коли хочеться трохи посміятися.

Гума (2010)

У безглуздих фільмах жахів є певний шарм, і трохи таких самосвідомих і чудових стрічок, як “Рюзіна” Квентіна Дюп’є про вбивчу шину на ім’я Роберт, що лютує у пустельному місті.

Це смішна слешер-сатира, сповнена гумору і шаленої креативності, що доводить, що ніхто так не розуміє абсурдистську комедію, як Дюп’є.

Клоуни-вбивці з космосу (1988)

“Клоуни-вбивці з космосу” про інопланетян у вигляді клоунів, які тероризують маленьке містечко, — це той фільм, який змусить вас постійно думати, кому спала на думку ця ідея і чому їх ніхто не зупинив.

Якщо культ, який фільм отримав протягом багатьох років, є ознакою, то світові пощастило, що ніхто не сказав братам Чіодо — американському кінематографічному тріо, який стоїть за цією класикою — що їхня ідея була надто дурною. “Клоуни-вбивці” напружені, смішні та дуже веселі. Це той фільм, який покаже вам, чому глядачі люблять смішні жахіття.

  Стало відомо, через кого розлучилися Бредлі Купер та Ірина Шейк: справа і правда не в Леді Газі

Крапля (1988)

Ремейк менш успішного науково-фантастичного жаху 1958 року, “Крапля” 1988 року, розповідає про смертоносну краплину, породжену таємним урядовим проєктом, яка поглинає всіх на своєму шляху.

Написана тим самим Френком Дарабонтом, який зняв “Втечу з Шоушенка” та “Зелену милю”, “Крапля” сповнена підморгування класичним жахам, які любителі цього жанру обожнюють. Повністю усвідомлюючи свою кумедну природу, фільм не приховує її та використовує, щоб доставити веселі, криваві враження, несхожі на інші.

M3GAN (2023)

Не дивно, що такий веселий та свіжий фільм став сенсацією в Інтернеті, коли вийшов. Це розумна, чисто весела історія про реальну ляльку, запрограмовану на зв’язок із щойно осиротілою племінницею її творця.

Фільми про ляльки-вбивці зазвичай вражають, і M3GAN, безумовно — один із найпотужніших. Він цілком усвідомлює, наскільки це може бути безглуздо, внаслідок чого виходить неймовірна суміш комедії та жахів. Це один із найкращих фільмів жахів 2023 року і справді цікавий кінематографічний досвід.

Гремліни 2: Нова партія (1990)

Оригінальний “Гремліни” 1984 року є фактично феєрією хорор-кемпу. Проте режисер Джо Данте (популярний завдяки своєму абсурдистському стилю) підвищив цю пропозицію в поджанрі у всіх розуміннях, створивши “Гремліни 2” — один із найяскравіших, насичених і динамічних сиквелів жахів, що коли-небудь створювалися.

Проєкти “Гремліни” надзвичайно креативні та безглузді, сюжет сатиричний та смішний, а Данте навіть зумів додати кілька блискучих коментарів щодо поп-культури та стану комерційного кіно того часу.

Тіло Дженніфер (2009)

Попри те, що при виході на екрани фільм жахів “Тіло Дженніфер” був розгромлений як критиками, так і глядачами, останніми роками він трохи відновив популярність. Це дуже весела комедія жахів про новоспечену вболівальницю, яка перетворюється на вбивцю і спеціалізується на знищенні своїх однокласників.

  В історії з розлученням Слави та Едгара Камінських з'явився несподіваний поворот

З роками шанувальники виявили, що фільм має глибше значення, ніж могло здаватися спочатку. Крім того, що цей фільм є яскравим представником 2000-х, він приваблює історією про сексуальність, жіночність, смерть невинності та підлітковий вік.

Ніч страху (1985)

Зрежисована Томом Холландом (ні, не тим) “Ніч страху” 1985 року — один із найвідоміших фільмів про вампірів усіх часів. У ньому йдеться про підлітка, який дізнається, що його новий сусід — таємничий вампір.

У рівній мірі страшний і веселий фільм використовує свої привабливі риси та потужні VFX, щоб створити напрочуд цікавий досвід, у якому скрізь зображені 80-ті. Змішуючи класичні впливи з більш сучасними елементами, він закріпився як справжня класика, яка досить добре зістарилася.

Хатина в лісі (2011)

Ця стрічка розповідає про п’ятьох друзів, які усамітнюються у віддаленій хатині посеред лісу, де дізнаються значно більше, ніж очікували.

Це один із тих фільмів, де чим менше ви знаєте про його сюжет, тим багатшим буде ваш досвід. Єдине, що повинні знати нові глядачі, це те, що “Хатина в лісі” — це розумний, забавний, захоплюючий фільм, повний шокуючих поворотів, що досліджує саму природу фільмів жахів та оповідання.

Будинок (1977)

Будинок — не чудовий фільм у традиційному розумінні. Це також не зовсім тип фільму “так погано, що це добре”. Простіше кажучи, це фільм, не схожий на інші. Це дика та сюрреалістична історія про молоду дівчину, яка подорожує за місто з шістьма друзями, щоб відвідати свою тітку у пологовому будинку.

Завдяки психоделічним візуальним ефектам та радісним експериментальним жахам режисер Нобухіко Обаяші створює складну та незабутню історію про почуття провини та наслідки атомної бомби, показуючи, наскільки нестандартними можуть бути експериментальні жахи.

  Сергій Жадан отримав престижну німецьку премію

Шоу жахів Роккі Хоррора (1975)

Цей культовий фільм про закохану пару, яка натрапляє на жахливий маєток вченого-трансвестита — не особливо страшний фільм жахів, але в ньому є моторошність та шарм.

Стрічка включає неймовірні пісні, живу і яскраву історію, дивовижно представлені соціальні аспекти і одну з наймагнетичніших появ Тіма Каррі, що коли-небудь прикрашали жанр жахів. З роками він став напрочуд видатною культовою класикою, і це не даремно.

Молодий Франкенштейн (1974)

Зрежисований майстром кемпа Мелом Бруксом “Молодий Франкенштейн” показує молодого нейрохірурга у виконанні веселого Джина Уайлдера, який прибуває до замку свого покійного діда, горезвісного доктора Віктора фон Франкенштейна. Він вірить, що його дідусь не злетів із котушок, як казали люди, але відкриття експерименту божевільного лікаря змінює його думку.

Завдяки позачасовим комедійним діалогам, кумедним персонажам і купі фірмового абсурдизму Мела Брукса, “Молодий Франкенштейн” точно заслуговує на те, щоб його запам’ятали як одну з найкращих комедій жахів усіх часів.

Трилогія Зловісні мерці (1981, 1987 та 1992)

Коли йдеться про фільми, що ідеально поєднують жахи та кемп, важко не думати про трилогію Сема Реймі “Зловісні мерці” як єдиної нестандартної комедії жахів.

Перший фільм справді жахливий і блискуче надмірний, другий — один з небагатьох сіквелів жахів, що перевершили свого попередника, ідеально посилює жах і нісенітницю і “Армія пітьми”, хоч і кардинально відрізняється від двох попередніх фільмів, але настільки ж божевільна та цікава. Зрештою вийшла видатна серія з трьох найкращих кемп-фільмів жахів усіх часів.