Актуальні новини

Відкрито онлайн-архів львівського неофіційного мистецтва

У мережі став доступним архів львівського неофіційного мистецтва «UU#Lviv». Це другий том електронного архіву (перший був присвячений Києву) українського неофіційного мистецтва, створеного за підтримки Українського культурного фонду.

Відомий львівський мистецтвознавець Богдан Мисюга разом із аукціонним дому «Дукат» дослідив львівське художнє життя 1950–1980-х років, що існувало поза державними інституціями.

«Головним критерієм визначення неофіційного мистецтва є те, що йдеться про мистецтво, яке не брало участі в офіційних мистецьких процесах. Але об’єктивно для загальної історії мистецтва ці неофіційні твори є актуальнішими. Тобто метою проекту є не тільки зміна історії мистецтва, але і зміна точки зору на ці процеси», – розповів Богдан Місюга у розмові із ZAXID.NET.

На сайті можна побачити понад 2 тис. творів живопису, графіки та скульптури, що зберігаються в приватних зібраннях та музейних фондах. В архіві подано інформацію про Євгена Лисика, Карла Звіринського, Петра Марковича, Олега Мінька, Романа Петрука, Зеновія Флінту, Олександра Аксініна, Генрієтту Левицьку, Романа Петрука, Богдана Сороку, Богдана Сойку, Романа та Марґіт Сельських, Леопольда Левицького, Ангеліну Буряковську, Ігоря Боднара, та Олександри Цегельську-Крип’якевич.

  Ольга Фреймут зізналася, що хотіла покинути проєкт "Танці з зірками"

Залишити відповідь