Назву «Дозори» свято отримало за те, що в цей період люди спостерігали за полями – ходили в дозор.

Народне свято День Акили відзначається 27 липня 2019 року (за старим стилем — 14 липня). В церковному календарі це дата вшанування пам'яті апостола від 70-ти Акили Гераклійського, єпископа, інформує .

Назву «Дозори» свято отримало за те, що в цей період люди спостерігали за полями — ходили в дозор.

Історія

Акила жив в I столітті. У 52 році його разом з дружиною та іншими юдеями вигнали з Риму за наказом імператора Клавдія. Подружжя оселилося в Коринфі. Там вони зустріли апостола Павла і поселили його в своєму будинку. Апостол звернув їх у християнство та хрестив. Через півтора року Акила з дружиною пішли за вчителем в Сирію проповідувати Слово Боже.

Після смерті Клавдія вони повернулися в Рим. Але пробули там недовго. Незабаром вони покинули місто, щоб наставляти святій вірі язичників. Коли Акила прийшов в Гераклію Понтійську на березі Чорного моря, його обрали там єпископом.

В часи гонінь на християн при імператорі Нероні його з дружиною стратили за сповідання чужій язичникам релігії.

Традиції та обряди

Люди вартують поля. У цей період погода стає мінливою. На поля часто налітають вітри з дощами та грозами. Вони можуть нашкодити врожаю, незібраному сіну. Вартові уважно дивляться, щоб вітер не розніс сіно, а вогонь від блискавки завдав якомога менше шкоди.

Дозорні також стежать за тим, щоб нечиста сила не обдурила людей і не пробралася в будинок. За народним повір'ям, у День Акили вона може проникнути на землю. Нечисть спрямовується в завихрення повітря над полем і приймає образ домашньої живності — птахи або тварини. В такому вигляді вона проникає в будинок. Нечисть сильніша може обернутися дитиною, прикинутися сиротою, розжалобити людину і попросити притулку.

  Ліза Глинська зізналася підписникам в тому, що за останній час набрала 10 кг

В це народне свято люди задобрюють Польового (істота, яка живе на полях). В кінці робочого дня для нього в останньому ряду зрізаних злаків залишають невеликий сніп колосків, поруч ставлять кашу в горщику. Такий обряд проводять для того, щоб Польовий допомагав зберегти посів від негоди і виростити хороший урожай наступного року.

Діти збирають гриби в лісі.

Прикмети

  • Якщо у цей день немає опадів, то осінь буде не дощовою.
  • Сонце вогняного кольору і на небі багато хмар — до дощу.
  • Чайки гойдаються на воді — до погожого дня.