Як говорить Джим Рон: «Бережіть своє тіло. Це єдине місце, де вам належить жити».

Більшу частину свого життя ви дбаєте про своє тіло лише на формальному, кількісному рівні. Ви тренуєтеся, навіть якщо відчуваєте себе втомленими або хворими. Ви часто обходитися без сну — попри те, що тіло буквально благає про відпочинок, інформує .

Тижнями дотримуєтеся суворої дієти, рахуючи калорії або вуглеводи, ігноруючи біль від голоду і бурчання в животі. Але коли термін дієти закінчується, набиваєте свій живіт солодощами і фастфудом. А потім знову прикладаєте всі свої зусилля, щоб побачити потрібну цифру на вагах і вписатися в певний розмір сукні. І як підсумок — нещасним відчуває себе тіло, і нещасною відчуваєте ви самі себе.

Може бути, ви, звинувачуйте своє тіло в тому, що воно недостатньо сильне, тонке, міцне або просто недостатньо добре. Але ось у чому полягає справжня правда: ні в чому з цього ваше тіло не винне.

Чи знаєте ви це чи ні, але тіло розмовляє з вами протягом всього дня. Воно постійно повідомляє про те, чого воно потребує, щоб ви могли відчувати себе здоровим і щасливим. Біда в тому, що нас всіх з дитинства вчать догоджати оточенню, а не своєму тілу. Нас вчать ігнорувати те, що воно намагається нам сказати. З перших днів нам кажуть, коли і що ми повинні їсти. Нас вчать тому, як ми повинні виглядати, діяти і жити, щоб вписатися в навколишній світ.

Але що, якщо ви вирішите припинити дозволяти керувати своїм життям і натомість почнете слухати своє тіло? Якщо ви почнете довіряти своєму тілу, ви зрозумієте, що воно володіє глибокою мудрістю, на яку ви можете покластися, щоб зберегти здоров'я і силу?

  У Нідерландах знайшли невідому картину Ван Гога (фото)

Ось деякі методи, використання яких дозволить вам жити в гармонії з тілом, відчуваючи, слухаючи, і поважаючи його потреби. Спробуйте їх усі і вирішите, які з них для вас є найбільш ефективними.

Поважайте своє тіло

Почніть думати про своє тіло і говорити з ним з любов'ю і повагою. Якщо ви не знаєте, як це зробити, спробуйте повторити наступний текст.

"Дороге Тіло! Я люблю тебе саме таким, який ти є. Дякую тобі за все, що ти зробило для мене протягом усього мого життя. Поважаю тебе за все, що ти робиш для мене кожен день. Шаную тебе за те, що ти володієш мудрістю, що дозволяє мені жити здоровим і щасливим життям. Вірю, що ти подбаєш про мене, а я, в свою чергу, також завжди буду піклуватися про тебе. Обіцяю, що для зцілення і процвітання завжди буду прислухатися до тебе і давати тобі те, чого ти просиш".

Пообіцяйте собі замінити всі негативні думки про ваше тіло думками подяки. Якщо вам хочеться, можете вибрати ту частину тіла, яка подобається найбільше, щоб замінити всі негативні думки на захоплення вашими вухами, руками чи зубами.

З'єднайте свої тіло і розум

Найпростіший спосіб з'єднати своє тіло з розумом — це скористатися комбінацією свого дихання і дотику.

Почніть з того, що покладіть руку на серце. Зверніть увагу, як б'ється серце під долонею і як груди піднімаються і опускаються з кожним вдихом. Тепер закрийте очі і зробіть глибокий вдих животом. На мить затримайте дихання, потім повільно видихніть.

Продовжуючи дихати глибоко і ритмічно, зосередьтеся на звуках своїх вдихів і видихів. Вдихайте і видихайте, продовжуючи розслаблятися. Тепер налаштуйтеся на тіло і на те, що воно намагається сказати вам.

  Фестиваль "Французька весна 2020" перенесено

Воно напружене? Розслаблене? Втомлене? Голодне? Відчуває спрагу? Відчуває стрес? Зверніть увагу, чи є у вашому тілі така частина, яка знаходиться в напрузі? Або яка відчуває біль і занепокоєння?

Знайдіть трохи часу, щоб прислухатися до себе. Ви, швидше за все, дійсно здивуєтеся тому, що ви дізнаєтеся про своє внутрішнє фізичне життя.

Запитайте тіло про те, що воно потребує в даний момент

Тепер запитайте тіло, що воно потребує, щоб відчути себе краще прямо зараз. Коли воно відповість, будьте готові задовольнити цю потребу.

  • Якщо тіло відчуває занепокоєння, спробуйте застосувати наступну техніку дихання: підтягніть плечі до вух, а потім зі свистом видихніть. Повторюйте цю вправу доти, поки не відчуєте себе спокійніше.
  • Якщо ви голодні, приготуйте собі якусь швидку і здорову їжу.
  • Якщо ви відчуваєте спрагу, випийте трохи води.
  • Якщо ви відчуваєте занепокоєння і напругу, зробіть перерву і вирушайте на коротку прогулянку.
  • Якщо ви відчуваєте біль або здерев'яніння, потягніться або трохи позаймайтеся йогою.
  • Якщо ви втомилися, постарайтеся трохи поспати. Якщо у вас немає такої можливості, візьміть двохвилинний перерву. Закрийте очі і уявіть собі, що ви відпочиваєте в гарному, спокійному місці. Нехай всі турботи і втома залишать вас протягом цих двох хвилин, поки ви насолоджуєтеся почуттям спокійного розслаблення.

Запитайте, що потрібно вашому тілу, щоб воно залишалося здоровим і в майбутньому

Потім запитайте своє тіло про те, що йому потрібно в довгостроковий період, щоб відчувати себе здоровим і процвітаючому в майбутньому.

Вам потрібно знову почати займатися в спортзалі? Вам потрібно перестати їсти на ніч? Вам потрібно поміняти матрац, щоб краще висипатися вночі? Вам потрібно звернутися за допомогою до колег або членів сім'ї? Вам потрібно записатися на масаж? Вам потрібно пробачити себе або іншу людину? Вам потрібно навчитися стояти за себе?

  5 березня – день Катиша: традиції, обряди та прикмети

Виберіть яку-небудь одну потребу, яку ви повинні задовольнити, щоб допомогти організму звільнитися. Зважтеся на один маленький крок, який допоможе вам стати здоровішими найближчим часом. Пообіцяйте собі зробити цей крок сьогодні, а потім — завтра і післязавтра, поки це не стане вашою здоровою звичкою.

Досить жити «по цифрах»

Годі дозволяти цифрам керувати вашим життям. Натомість, дозвольте своєму тілу стати вашим провідником, що веде вас до здоров'я і душевного спокою. Забудьте про страх невдачі, тому що ваше тіло завжди веде вас правильною дорогою. Воно завжди знає, що йому потрібно.

Нагадайте собі, наскільки ви важливі не тільки для себе, але й для оточуючих людей. Важливо все, що ви думаєте і відчуваєте.

Ваше тіло має першорядне значення. І якщо ви почнете ставитися до нього з пошаною, повагою і любов'ю, вона відповість вам тим же.