Чому сьогодні треба віддати ключ від будинку коханій людині?

У православному світі 1 лютого згадують про відлюдника, християнського святого, преподобного Макарія Великого. За народним календарем дата називається Макар-весновказівник або день Макарія, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Макарій?

Проживав Макарій у IV столітті в Нижньому Єгипті. Батько з матір’ю наполягли, щоб він одружився рано, але дружина Макарія померла зовсім молодою. Незабаром покинули земний світ і його батьки.

Залишившись один, Макарій пішов в найближчу пустелю, де став проживати при старці-відлюднику послушником. Потім кілька років він жив у Фаранській пустелі в повній самоті.

Макарій вчився в Антонія Великого і в сорокарічному віці був висвячений в сан священника. Господь наділив його даром чудотворення і здатністю воскрешати мертвих. Макарій був засновником монастиря в Нітрійській пустелі, в ньому він і помер у 391 році.

Які на цей день обряди і традиції?

У наших предків було прийнято день Макарія проводити з друзями і рідними, важкою фізичною роботою 1 лютого на Русі не займалися. Заварювали ароматний чай з запашними травами (материнка, звіробій, сушені плоди шипшини) і пили гарячий напій з малиновим варенням або медом.

У слов’ян було заведено розтоплювати самовари за допомогою валянок. Люди вірили, що за рахунок такого ритуалу взуття набуває особливу цілющу силу і здатне виліковувати хвороби ніг.

У народі говорили, якщо в таких валянках до кінця зими проходити, то на весь рік, що залишився, можна захистити себе від усіх недуг.

У день Макарія знахарі і цілителі читають замовляння і проводять ритуали проти зубного болю.

Постарайтеся запам’ятати і розгадати сон, побачений у ніч на 1 лютого. Люди вже давно помітили, що цієї ночі сни віщі.

  11 листопада — Аврамій Вівчар та Анастасія Вівчарниця: історія, традиції та звичаї свята

У вас в житті є кохана людина? Тоді не пропустіть сьогоднішній день для зміцнення відносин.

Якщо ви ще не заміжня, але є чоловік, з яким вже довго і серйозно зустрічаєтесь, то не пропустіть сьогодні шанс зміцнити відносини. 1 лютого — сприятливий день, щоб віддати йому ключі від своєї квартири або будинку.

Чоловік так сильно прив’яжеться до вашого затишного гніздечка, що не захоче більше з нього йти. Адже таким вчинком ви покажете, наскільки сильно довіряєте коханому.

У випадку, коли чоловік вирішується дати ключі від свого холостяцького житла жінці, з якою у нього стосунки, це вірний знак серйозності намірів. Такий крок свідчить про те, що він налаштований рішуче, швидше за все, справа йде до весілля.

Чоловік повністю довіряє жінці і надалі бачить її своєю супутницею на життєвому шляху, оскільки відкрив для коханої двері у свій особистий простір.

Зворотна ситуація, коли чоловік не те що ключів не дає, але навіть погостити у себе не пропонує, повинна насторожити жінку. Це означає, що він бачить в супутниці сторонню людину, і не хоче впускати її на свою територію. У такому випадку жінці краще не витрачати часу на марні очікування.

Що обіцяє нам втрата ключів?

Всі ми вважаємо ключик звичайною повсякденною дрібницею. Але ще з давніх часів наші предки надавали йому містичне значення. Дуже існує багато забобонів і прикмет, пов’язаних з ключами.

Одні з них серйозно застерігають, інші є хорошим знаком. Наприклад, коли ми втрачаємо ключі, здається, що це вкрай неприємна ситуація.

Навпаки, це дуже добрий знак:

  • Якщо незаміжня дівчина втрачає ключ, значить, незабаром її чекає вдале заміжжя і сімейне гніздечко.
  • Юнакові втрата ключів обіцяє успішне подолання якихось життєвих перешкод.
  • Якщо втратив ключик дорослий чоловік, то він вдало змінить місце роботи або житло, або на його життєвому горизонті замаячать вельми привабливі перспективи.
  Скарлетт Йоханссон вперше розповіла про своє таємне весілля

І лише заміжнім жінкам загублені ключі віщують події не радісні. Їх може покинути звичне щастя, почнеться низка сварок і конфліктів, можливо навіть зміна сімейного стану (розлучення).

Погодні прикмети на 1 лютого

  • Увечері 1 лютого поспостерігайте за небом. Якщо на ньому багато зірочок, значить, зимові холоди протримаються ще довго.
  • Весняне тепло настане рано, якщо день Макарія ясний і сонячний.
  • Сьогодні визначають, який буде лютий, і чи скоро прийде весна. Звідси і пішла народна назва дати — Макар-весновказівник.