Традиції для залучення достатку у сім’ю проводяться тільки сьогодні!

У стародавніх слов’ян 1 липня було заведено святкувати день Ярила, присвяченого богу Ярилу. Дата за народним календарем називається Верхівкою літа, через те, що настала найспекотніша пора, інформує Ukr.Media.

Бог Ярило. Хто він?

Ярило — це бог давньослов’янської міфології, символізував родючість, пристрасть і сонце. Він також шанувався як сміливий, дуже вправний воїн і перший землероб. Селяни просили Ярила послати багатий урожай, пастухи зверталися з проханнями захистити від дикого звіра домашню худобу.

Існує легенда про те, що 1 липня інші слов’янські боги виходили з Ярилом помірятися силами, але бог сонця над кожним здобував перемогу.

Які на цей день існують обряди і традиції?

Стародавні слов’яни день Ярила святкували гучно і широко. Щедрий бенкет влаштовували прямо в полі — накривали столи, подавали солодощі з пирогами і обов’язково яєчню, як символ сонця. Після трапези починали веселитися, пісні співати, танцювати, водити хороводи. Чоловіки влаштовували кулачні бої.

На Русі 1 липня було заведено збирати лікарські трави і рослини, вважається, що в цей день в них особлива цілюща сила.

Жінки і дівчата в цей день вставали рано і йшли збирати ранкову росу. Вмивали нею обличчя, щоб кращими бути і залучати чоловіків.

Давньослов’янський обряд сімейної ярмарки поліпшить атмосферу в домі!

Наші пращури на Верхівку літа неодмінно влаштовували ярмарки — веселі і багаті. Крім цього люди проводили і домашній розпродаж для поліпшення атмосфери у родині.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Кожен член родини мав свої тайники (шкатулки або мішечки), де зберігали різні дрібнички. А 1 липня продавали їх один одному за символічну плату.

1. Глава сім’ї традиційно купував рушник, що символізує домашнє вогнище.

  Молоденька співачка прокоментувала чуткі про роман з Вакарчуком

2. Жінки своїм дорослим дочкам продавали прикраси (браслетики, сережки, намиста, гребені для волосся, хустки).

3. Літні люди намагалися продати стару сумку або гаманець. Згідно з народним повір’ям, тоді старість їх чекала спокійна і забезпечена.

Чому б і сьогодні не слідувати стародавнім слов’янським звичаям? Адже це відмінний привід, щоб зібрати за столом всю сім’ю. Господиня приготує ароматний повітряний пиріг з ягодами. Глава сім’ї, коли з роботи буде повертатися, купить до вечері багато морозива. Дітвора підготує вироби ручної роботи, маленькі сувеніри, власноруч намальовані картини.

Увечері всі разом за столом зберуться, повечеряють, після чого жартівливий аукціон-розпродаж влаштують. За копійки домочадці будуть купувати у тата морозиво, у мами скибочки смачного пирога. Бабусям і дідусям онучата продадуть свої вироби (вишивання, розпис по склу, саморобні листівки).

Пам’ятайте, що плата повинна бути символічною (найдрібніші монетки). Тоді щастя подивиться, як у вас в родині весело і дружно, і назавжди оселиться поруч.

Як ще привернути в сім’ю везіння і щастя?

• На вході в будинок закріпіть під стелею косичку з часникових головок, це вбереже сім’ю від витівок нечисті.

• Щоб у хаті всього було вдосталь, тримайте завжди на столі вазу з яблуками. Найкрасивіше і велике помістіть зверху і пов’яжіть йому на хвостик атласну стрічку.

• Над входом закріпіть шпильку, а на дверях підкову, щоб вашу родину обходили хвороби, біди, негаразди і недоброзичливці.

Прикмети погоди на 1 липня

  • Вночі на 1 липня спостерігають за місяцем. Якщо небесне світило легкий зеленуватий відтінок має, то весь місяць буде посушливим, дощі і не капнуть.
  • У день Ярила заведено спостерігати за тваринами. Якщо на ставку жаби неспокійні, то очікуються опади. Чекайте особливо сильний дощ, якщо корови протягом дня весь час мукають та махають хвостами.
  Дмитро Монатік розповів, чому Потап відмовився стати його продюсером на початку кар'єри