Традиції для залучення достатку у сім’ю проводяться тільки сьогодні!

У стародавніх слов’ян 1 липня було заведено святкувати день Ярила, присвяченого богу Ярилу. Дата за народним календарем називається Верхівкою літа, через те, що настала найспекотніша пора, інформує Ukr.Media.

Бог Ярило. Хто він?

Ярило — це бог давньослов’янської міфології, символізував родючість, пристрасть і сонце. Він також шанувався як сміливий, дуже вправний воїн і перший землероб. Селяни просили Ярила послати багатий урожай, пастухи зверталися з проханнями захистити від дикого звіра домашню худобу.

Існує легенда про те, що 1 липня інші слов’янські боги виходили з Ярилом помірятися силами, але бог сонця над кожним здобував перемогу.

Які на цей день існують обряди і традиції?

Стародавні слов’яни день Ярила святкували гучно і широко. Щедрий бенкет влаштовували прямо в полі — накривали столи, подавали солодощі з пирогами і обов’язково яєчню, як символ сонця. Після трапези починали веселитися, пісні співати, танцювати, водити хороводи. Чоловіки влаштовували кулачні бої.

На Русі 1 липня було заведено збирати лікарські трави і рослини, вважається, що в цей день в них особлива цілюща сила.

Жінки і дівчата в цей день вставали рано і йшли збирати ранкову росу. Вмивали нею обличчя, щоб кращими бути і залучати чоловіків.

Давньослов’янський обряд сімейної ярмарки поліпшить атмосферу в домі!

Наші пращури на Верхівку літа неодмінно влаштовували ярмарки — веселі і багаті. Крім цього люди проводили і домашній розпродаж для поліпшення атмосфери у родині.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Кожен член родини мав свої тайники (шкатулки або мішечки), де зберігали різні дрібнички. А 1 липня продавали їх один одному за символічну плату.

1. Глава сім’ї традиційно купував рушник, що символізує домашнє вогнище.

  Луп Брусничник 5 вересня: історія, традиції та прикмети свята

2. Жінки своїм дорослим дочкам продавали прикраси (браслетики, сережки, намиста, гребені для волосся, хустки).

3. Літні люди намагалися продати стару сумку або гаманець. Згідно з народним повір’ям, тоді старість їх чекала спокійна і забезпечена.

Чому б і сьогодні не слідувати стародавнім слов’янським звичаям? Адже це відмінний привід, щоб зібрати за столом всю сім’ю. Господиня приготує ароматний повітряний пиріг з ягодами. Глава сім’ї, коли з роботи буде повертатися, купить до вечері багато морозива. Дітвора підготує вироби ручної роботи, маленькі сувеніри, власноруч намальовані картини.

Увечері всі разом за столом зберуться, повечеряють, після чого жартівливий аукціон-розпродаж влаштують. За копійки домочадці будуть купувати у тата морозиво, у мами скибочки смачного пирога. Бабусям і дідусям онучата продадуть свої вироби (вишивання, розпис по склу, саморобні листівки).

Пам’ятайте, що плата повинна бути символічною (найдрібніші монетки). Тоді щастя подивиться, як у вас в родині весело і дружно, і назавжди оселиться поруч.

Як ще привернути в сім’ю везіння і щастя?

• На вході в будинок закріпіть під стелею косичку з часникових головок, це вбереже сім’ю від витівок нечисті.

• Щоб у хаті всього було вдосталь, тримайте завжди на столі вазу з яблуками. Найкрасивіше і велике помістіть зверху і пов’яжіть йому на хвостик атласну стрічку.

• Над входом закріпіть шпильку, а на дверях підкову, щоб вашу родину обходили хвороби, біди, негаразди і недоброзичливці.

Прикмети погоди на 1 липня

  • Вночі на 1 липня спостерігають за місяцем. Якщо небесне світило легкий зеленуватий відтінок має, то весь місяць буде посушливим, дощі і не капнуть.
  • У день Ярила заведено спостерігати за тваринами. Якщо на ставку жаби неспокійні, то очікуються опади. Чекайте особливо сильний дощ, якщо корови протягом дня весь час мукають та махають хвостами.
  Наступні роки у Львові проголосили десятиліттям Андрея Шептицького