Актуальні новини

Науковці з Німеччини просять Медведчука показати їм фрагмент унікальної Біблії Гутенберга з його колекції

Майнова декларація депутата Віктора Медведчука стала міжнародною сенсацією у наукових колах. Політика закликають надати інформацію про фрагмент Біблії Йоганеса Гутенберга, який, виявляється, є в його колекції.

Про це посиланням на DW розповідає Еспресо.TV.
“Фрагмент Біблії Гутенберга, 1455 рік”, – таким є один з рядків в оприлюдненій днями декларації про майновий стан депутата Верховної Ради України, голови політичної ради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука. У нього є ціла колекція стародруків.
“Як перша друкована книга – це віха в історії комунікацій. Ця книга стала надзвичайно важливою для всіх народів світу”, – зазначив керівник Інституту світової літератури і друкованих медіа при університеті імені Гутенберга у Майнці (ФРН), професор Штефан Фюссель.
Він висловив надію, що Медведчук оприлюднить інформацію про свій фрагмент Біблії Гутенберга і надасть фото міжнародним дослідникам, аби вони могли ідентифікувати, до якої саме книги належить цей фрагмент. 
Науці дотепер відомі 15 окремих фрагментів по всьому світі. Частина з них перебуває у бібліотеках, частина – у приватних колекціях. Дослідники не мають гадки, який саме фрагмент може бути у Медведчука, тому й просять його оприлюднити потрібну їм інформацію.
“Медведчук не відповів на численні запити DW, скеровані на адресу його парламентської приймальні, прес-службу його політичного проєкту “Український вибір” і особисто його асистенту по зв’язках з пресою. Таким чином, питання про походження фрагменту в його колекції залишається без відповіді. Політик також не повідомив, чи готовий надати фотографії свого екземпляру зацікавленим вченим”, – наголошується у матеріалі німецьких журналістів.
Разом з тим, за законодавством України, будь-які стародруки XV – XVIII століть вважаються національним культурним надбанням, яке не можна вивозити за межі країни.

  Джамала порадувала своїх прихильників фотографіями виписки з пологового будинку

Залишити відповідь