Актуальні новини

Театр Леся Курбаса у Львові очолив курбасівець Олег Цьона

Учора, 22 листопада, відбулося друге засідання комісії з конкурсного добору на посаду директора – художнього керівника Львівського академічного молодіжного театру ім. Леся Курбаса, що його оголосила Львівська міська рада.
Відтепер театр очолюватиме заслужений артист України Олег Цьона.
Олегові Михайловичу у грудні виповниться 57 років.
Вихованець Театру Курбаса – 1989 року закінчив акторську студію при цьому ж театрі. Згодом здобув ще одну освіту – у Франковому університеті (вчителя української мови і літератури). Доцент кафедри режисури та хореографії факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка.
За 30 років праці у театрі грав у 24 виставах (згідно з інформацією, поданою у Вікіпедії), серед яких, зокрема, «Сад нетанучих скульптур», «Забави для Фауста», «Апокрифи», «Хвала Еросу», «Камінний господар», «Між двох сил», «Король Лір», «Лісова пісня».
Має чималий кінематографічний досвід. Серед кіноробіт – участь у фільмах «Владика Андрій», «Присяжний повірений», «Той, що пройшов через вогонь», «Тіні незабутих предків» та «Політ золотої мушки».
Нагороджувався за найкращу чоловічу роль у виставі «Хвала Еросу», за найкращу чоловічу роль другого плану у виставі «»Чекаючи на Годо». Лауреат обласної премії в галузі театрального мистецтва ім. Бориса Романицького.
Замінив на посаді директора актора і кіноактора Миколу Березу.
Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса створив із групою однодумців 1988-го режисер Володимир Кучинський. Засновники театру, як і видатний український режисер Лесь Курбас 1918 року, відчули потребу «…вернутися прямо до себе, …сказати щось нове, тому, і тільки тому створити театр».
Театрознавці називають Театр Курбаса унікальним культурним явищем – таким, що повернув українській сцені інтелектуальний престиж, створив власну методологічну школу і поєднав багатогранну сценічну практику з процесом пізнання людини.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

  Рада попередньо підтримала посилення відповідальності за злочини проти журналістів

Залишити відповідь