Цей день ще відомий як День домовика. За народними уявленнями, жоден будинок не може стояти без домашнього духа – «господаря» житла.

Народне свято день Єфрема відзначається 10 лютого 2020 року (за старим стилем — 28 січня). У православному календарі це дата вшанування пам’яті преподобного Єфрема Сиріна, ієродиякона, інформує Ukr.Media.

Історія

Єфрем був родом з Месопотамії. Він жив в IV столітті. Його батьки були бідними хліборобами, але сина виховували в благочесті та смиренні. За своєю природою Єфрем мав запальний, дратівливий характер, але за велінням Всевишнього зміг ступити на шлях смирення і стати вчителем покаяння.

Прийнявши чернецтво, він пішов жити в пустелю і став відлюдником. Оскільки Господь нагородив його даром учителювати, Єфрему не дано було перебувати на самоті. Він зміг поєднувати самовіддану працю і вивчення Слова Божого, черпаючи в ньому сили для своєї душі і мудрість.

Традиції та обряди

Основною подією дня є іменини домового. Тому в дане свято необхідно обов’язково задобрити домашнього духа. Для цього є багато способів. Хтось вважає за краще залишити блюдечко з молоком і печивом. Хтось ріже чорного півня, змочує його кров’ю віник і підмітає ним двір і будинок. А хтось пригощає домовика свіжою кашею, залишеною в кутку в глиняному горщику.

Згідно зі старим повір’ям, ніхто так добре не ладнає з домовиком, як кішка. Тому в цей день її не варто ображати. Також ні в якому разі не можна вбивати комах, які живуть в будинку. Домовик цього не любить і може розсердитися.

У це свято заведено підмітати підлогу в будинку мітлою, зробленою з полину. Вважається, що це допомагає захистити житло від поганих, заздрісних людей і темної сили.

  Штучний інтелект виявив, що картина Рубенса вартістю 2,5 млн фунтів була підробкою

Прикмети

  • Якщо на вулиці вітер гуляє, значить, влітку буде багато дощів.
  • Повітря над лісом стало синім — до швидкого тепла.