10 листопада – Параскева Лляниця: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не можна насміхатися над людьми – інакше на тому світі насмішникові також дістанеться.

Параскева Лляниця є народним святом, яке припадає на 10 листопада щорічно. За юліанським календарем дата випадає на 28 жовтня. Свята великомучениця Параскева поминається і шанується. Друге її ім’я Параскева П’ятниця, завдяки дню народження, інформує Ukr.Media.

Історія

Параскева народилася в багатій сенаторській родині, яка довго не могла завести дітей. Її батьки були побожними людьми, молилися про дитину, щоб Бог подарував їм дитя. Вона народилася в п’ятницю.

Дівчина дотримувалася благочестя, зберігала невинність, відмовляла молодим людям, які її сватали. Її призначенням стала служба Господу Богу. Всі заощадження йшли на те, щоб одягнути і прогодувати жебраків, знедолених, хворих, бездомних. Болісна смерть, в якій винен імператор Діоклетіан, зробила Параскеву мученицею. Її стали любити ще більше.

Ікона із зображенням святої великомучениці здатна допомогти в збереженні сімейного щастя, приносить благополуччя в будинок. Вона є цілющою: вилікує зранені душу і тіло.

Традиції та обряди

День присвячується утепленню та огляду хат. Худоба остаточно відводиться в зимові сараї.

Багато хто вважає, що Параскева є покровителькою полів і домашньої худоби. Тому на службу в церкві несуть самостійно овочі з власного городу. Їх освячують і зберігають в будинках до наступної Параскеви Лляниці. У разі падежу худоби, найперше моляться до неї.

Жінкам заведено хвалитися перед сусідками льоном, лляними полотнами, які є в будинку. Для цього його виставляють за воротами. Оглядини, влаштовані льону, користувалися великою популярністю.

Образ Параскеви прикрашався квітами і травами. Вони вважалися лікувальними. Їх заварювали, обливалися відварами. Настої використовувалися для лікування безнадійно хворих.

Прикмети

Свіжий сніг, що випав, не буде лежати довго, якщо на вишні ще залишилося осіннє листя. У разі, коли його вже немає, варто приготуватися до заморозків, які не відступлять до самої весни.

  Меган Маркл готується змінити прізвище, щоб стати ближче до свого сина

Щоб уникнути біди, необхідно припинити роботу з водою в цей день. Якщо дитина в будинку захворіла, її потрібно умити в будь-якому джерелі і прочитати молитву. Люди вважають, що Параскева може наслати біду в будинок, хворобу. Вона рве виткані полотна.

Перша витріпка льону завершується освяченням в церкві. Для цього його просто забирають до церкви, де він поливається святою водою.

Вагітна жінка не повинна позичати гроші і віддавати їх з дому. Прикмета бере свій початок з язичницьких повір’їв. Віддати фінанси означає те, що майбутня мама довіряє долю своєї дитини іншій людині.

  • Люди, народжені 10 листопада, можуть передбачити майбутнє. Їх талісманом є онікс.
  • По п’ятницях забороняється займатися пряжею. На шиття заборон немає.
  • День не можна проводити дозвільно і весь час сміятися. Вважається, що постійний сміх спровокує гіркі сльози в старості, хвороби, невдачі.
  • Окреслений кругом Місяць віщує швидку бурю, але ясну теплу погоду після.
  • Відлига, яка швидко настала, означає довгі зимові морози попереду.