11 серпня — Калинник: історія, традиції та звичаї свята. Не беріться сьогодні за будь-які питання, що стосуються грошей.

Православний календар сповнений важливих релігійних урочистостей, що відзначаються християнами і католиками по всьому світу. Одне з них святкується 11 серпня, коли поминається пам’ять Кілікійського священномученика Калинника. Страстотерпець присвятив життєвий шлях покірній вірі в Єдиного Бога і сина його Христа, і не зрікся від неї навіть на смертному одрі під тортурами і катуваннями. Посмертно великий проповідник був удостоєний вінця мученика за перенесені страждання, інформує Ukr.Media.

Історія житія святого

Праведник походив родом з Кілікії, де жив у 3-4 столітті. З ранніх років він виховувався в християнстві; рідні прищеплювали йому любов до Всевишнього, послух і покірність. Будучи вже в свідомому віці Калинник задумався про те, скільки душ єретиків згорає дотла через помилкове поклоніння ідолам. Він залишив все мирське і пустився в дорогу по малих і великих селищах, викриваючи інакомислячих і одним словом звертаючи у віру в Ісуса.

В одному з місць своїх проповідей, Галантійській Анкірі, чоловік був схоплений армією і доставлений на суд до місцевого правителя Сакердона. Градоначальник спочатку схвальними промовами і умовляннями намагався схилити Калинника до язичництва, а коли такі заходи не дали плодів, приступив до погроз. Навіть розуміючи, яка доля йому уготована, праведник не зрікся Отця Небесного. Він шепотів, що кожен істинно віруючий отримує від Всевишнього небачені сили впоратися з випробуваннями, які йому посилаються, але навіть зіткнувшись із загибеллю відправиться він в царство вічного незгасимого життя. Городничий, що прийшов в лють, наказав побити його тонкими воловими жилами і металевими прутами, але святий лише мовчазно і смиренно зазнавав біль. Тоді на чоловіка наділи залізне взуття з цвяхами, які стирчали всередині, і погнали батогами в Гангр, довколишнє місто, на страту. На вулиці стояла спекотна погода і охорона, що супроводжувала засудженого, стала знемагати від спраги. Зовсім зневірені солдати стали просити праведника викликати дощ. Він звернувся до Господа і з каменю виникло чудове джерело. Здивовані армійці настільки перейнялися подією, що пошкодували ув’язненого і вже було зібралися його відпустити. Страх перед покаранням начальника змусив їх стриматися. У Гангрі християнина стратили через спалення. У полум’я спустився сам Господь, що забрав його цілого і неушкодженого на небеса. Після вознесіння побратими по вірі з почестями поховали тіло страждальця.

  Складне батьківство: Влад Топалов зробив несподіване зізнання по свого маленького сина

Традиції та звичаї святкування

До цього періоду часу стандартно починалися перші нічні та ранкові заморозки, тому більшість господинь молилися святому старцю про збереження врожаю. Ті, у кого в запасі було побільше грошей, зверталися до послуг знахарів. Відуни читали спеціальні змови, що передаються від батьків до дітей, збирали трави і створювали з них обереги на високу врожайність і здоров’я худоби. Зазвичай такі збори вішали в самому хліві або загоні над внутрішньою стороною дверей або по чотирьох кутах.

Проводжали цей день вечірніми посиденьками за вечерею. Головна їжа на столі — пиріг з калиною, співзвучний назві святкової дати. Ці ягоди здавна вважали символом юної і незайманої краси, а сам смак порівнювали з гіркою долею діви, насильно виданої заміж.