11 січня — Страшний день, День побиття немовлят: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не можна виходити з дому без особливої ​​потреби, особливо дітям, а також розпочинати нові справи – інакше вони не принесуть успіху.

11 січня в народному календарі вельми справедливо прозвали Страшним днем через події, які трапилися згідно з біблійними легендами. У цей день вшановують пам’ять 14000 немовлят, яких вбили за наказом царя Ірода. Як ви можете знати, це сталося у Віфлеємі після народження Ісуса Христа, інформує Ukr.Media.

Ірод дізнався про пророцтво, що на Землю прибув істинний Цар Юдейський. Він так сильно розлютився, що віддав наказ вбити всіх дітей в місті, чий вік досяг не більше двох років. Зрештою 14 тис. немовлят стали першими мучениками вже за життя Ісуса Христа.

Традиції в Страшний день

Справедливо, що 11 січня для наших предків вважався дійсно найстрашнішим днем. Тому сьогодні було прийнято гадати, звертатися до духів і вдивлятися в майбутнє. Дівчатам було важливо дізнатися про прийдешнє потенційне заміжжя і зустріч з судженим. Сам день вважався нещасливим. Кажуть, що народжених сьогодні будуть переслідувати нещастя, якщо не носити при собі онікс в якості талісмана.

У народі кажуть, що ввечері в Страшний день буяє нечисть. Тому рятувалися за рахунок обрядів. Важливо було принести кілки з Червоної гірки і поставити їх у дворі для захисту. Розводили величезне полум’я, вірячи, що воно знищить всі хвороби і проблеми. Найбільш беззахисними вважаються діти, тому їх уберігали від злих духів і не випускали за ворота двору. Також в колиску клали край хліба і чортополох для захисту.

Страшний день відігравав важливу роль для молодого покоління. Сьогодні хлопці та дівчата могли влаштовувати вечірки і продовжувати святочні гуляння. На таких посиденьках можна було зізнатися в коханні або зустріти симпатію.

Сім’я воліла збиратися разом в будинку, щоб нечиста сила не змогла несподівано напасти. Традиційно розповідали різні страшні історії та легенди. Також грали в загадки на найрізноманітніші теми. Цей день дозволяв зблизитися через страх перед духами. Сваритися і сперечатися заборонялося.

  14 березня — Євдокія Веснівка: історія, традиції та прикмети свята

Народні прикмети

11 січня важливо реагувати на народні прикмети, щоб знати про погоду наперед і убезпечити себе від злих духів:

  • Рідко щастя стукає в двері народжених 11 січня (потрібно носити онікс);
  • Якщо небо без хмар, а вітер віє з півночі, то чекайте морозних днів;
  • Нагрянуть морози, якщо першим в будинок чоловік увійде;
  • Бути морозу, якщо в печі сильна тяга;
  • Настане тепло, якщо ліс шумить.