Актуальні новини

Помер легендарний джазовий піаніст Чік Коріа

У віці 79-ти років помер легендарний джазовий піаніст, композитор, володар 22-х премій Grammy Чік Коріа. Музикант помер 9 лютого, але повідомлення про це з’явилось на офіційній сторінці музиканта у Facebook 11 лютого. Причиною смерті стала онкологічна хвороба.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1514323 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1514323{
margin: 0!important;
}
}

«Він був коханим чоловіком, батьком та дідусем, чудовим вчителем та другом для багатьох. За десятиліття, які він провів на гастролях по всьому світу, він зворушив та надихнув мільйони», – йдеться у повідомленні.

Коріа вважається одним із піонерів напрямку ф’южн, крім того, вплив його творчості відчутний у таких напрямках, як пост-боп, латинський джаз, фрі-джаз, авангард-джаз. Чик Коріа був віртуозом гри на клавішних інструментах зі своєрідною манерою, він розкрив нові можливості електроінструментів.

Чік Коріа (справжнє ім’я – Армандо Ентоні Коріа) народився 12 червня 1941 у штаті Массачусетс, США. Його батько Армандо, професійний джазовий трубач, який керував групою «Original Dixieland Jazz Band» у 1930-40-х роках, почав навчати сина грі на фортепіано з 5-ти років. Його кумирами стали такі майстри, як Діззі Гіллеспі, Чарлі Паркер, Бад Пауелл, Хорас Сільверта Лестер Янг.

Чік Коріа розпочав професійну кар’єру у 1960-х роках. «Жоден музикант не використав потенціалу ф’южн так багатогранно, з такою витонченістю і смаком, як це зробив Чік Коріа», – писав Лен Найонс, відомий джазовий критик у своїй книзі «101 найкращий джазовий альбом» («The 101 Best Jazz Albums»).

Впливовий американський журнал «Downbeat» назвав Коріа «найбільш різноплановою і непередбачуваною постаттю у джазі». Творчість Чіка Коріа ставлять поруч з творчістю таких найвпливовіших джазменів другої половини XX століття, як Гербі Генкок і Кейт Джарретт.

  Емілі Ратаковскі вперше стала мамою: модель народила хлопчика

Серед найважливіших моментів кар’єри Чіка Коріа можна згадати його співпрацю з Майлзом Девісом у створенні альбому Bitches Brew в 1969 році, який вважається першим поєднанням джазу і року, а також створення гурту, що стане «стовпом» ф’южну – Return to Forever.

Чік Коріа неодноразово був хедлайнером джазового фестивалю Leopolis Jazz Fest у Львові. Останній раз він відвідав Львів 2019 році з програмою The Spanish Heart Band.

Залишити відповідь