Сьогодні спалюють на вогнищі свої хвороби, тугу й лихо. Як зробити це правильно?

Православні християни 11 січня згадують 14 000 немовлят, яких вбили в Вифлеємі за наказом царя Ірода. Волхви, які побували на місці народження Ісуса, не видали його цареві. І тоді розгніваний правитель віддав наказ про побиття всіх немовлят у Вифлеємі у віці до двох років, інформує Ukr.Media.

Чоловік Божої Матері Йосип побачив у сні ангела, який наказав йому забирати родину і терміново залишати місто. До моменту, коли Ірод наказав стратити немовлят, Ісус з Матір’ю і Йосипом вже вирушили до Єгипту.

День побиття немовлят вважається найбільш нещасливим в році. Звідси і пішла назва Страшний день. Дуже погана прикмета народитися 11 січня, таку людину весь життєвий шлях будуть переслідувати нещастя.

Які на цей день традиції та обряди?

Крім того, що 11 січня вважається нещасливою датою, так ще й на вулиці в цей день завжди морози міцнішають. Тому слов’яни Страшний день намагались вдома провести та нікуди не виходити без особливої потреби.

Було заведено присвячувати цей день дітлахам — загадувати їм загадки, казки розповідати, книжки читати. Особливо в Страшний день оберігали найменших. Рано-вранці батьки йшли в храм на службу, під час якої молилися про своїх чад.

Протягом дня малюків на вулицю з хати не випускали, вважали, що 11 січня нечисть веде полювання саме на них. Вона заважає спокійно спати, і може так налякати, що дитина почне заїкатися.

В якості захисту в колиску немовлят підкладали висохлі квітки будяка, а старшим дітям клали під ліжко сокиру, серп чи молот.

У Страшний день потрібно строго і беззаперечно дотримуватися таких заборон:

1. Не давайте в борг і самі не позичайте грошей, не робіть важливих угод і великих покупок, оскільки у цей день дуже великий ризик шахрайства. В сучасний час актуально не брати кредитів 11 січня, вже краще це зробити раніше або пізніше.

  «Океан Ельзи» випустив нові пісню та кліп «Весна»

2. Щоб нечисть в Страшний день не заволоділа вашим розумом, постарайтеся сьогодні не залишатися на самоті.

3. Якщо почуєте 11 січня стукіт або дзвінок у двері, не кидайтеся відкривати з першого разу, так можна впустити в будинок хвороби. Відкривайте, коли подзвонять або постукають двічі.

4. Жінкам сьогодні не слід подавати рушник своїм чоловікам, інакше вони почнуть розпускати руки та бити.

5. Не можна в Страшний день говорити «ох» і «ах», такими вигуками можна накликати біду в сім’ю.

6. Довго не спіть 11 січня, вставайте відразу слідом за сонцем, інакше можна всю свою пам’ять проспати.

7. Будьте акуратні сьогодні з сіллю. Якщо розсиплете її, то весь наступний рік проживете в сльозах, скандалах і сварках.

Сьогодні вогонь допоможе вам назавжди попрощатися зі своїми бідами, хворобами і тугою

До 11 січня тривалість світлового дня збільшується, від того нечиста сила біснується і робить капості людям. Наші предки в Страшний вечір навіть вхідні двері в будинок боялися зайвий раз відкривати, щоб не зіткнутися лицем до лиця з нечистою силою, що розгулює по землі.

Вдень було заведено розводити у себе у дворі багаття. Люди вірили, що від нього простягнуться невидимі нитки до сонця і світла на землі стане більше. Згідно з народними повір’ями у вогняному полум’ї не тільки дрова горять, але і печалі з бідами, хворі з недугами.

А для посилення ефекту треба кинути в багаття якусь річ, що нагадує про неприємну подію (наприклад, подарунок від чоловіка, що кинув вас, або одяг, в якому ви лежали в лікарні).

Отже, розведіть сьогодні багаття. Якщо немає такої можливості, то використовуйте полум’я в каміні або просто запаліть свічку. Розташуйтеся ближче до вогню, вдивіться в полум’я і перерахуйте вголос все, що ви хочете в ньому спалити:

  В Україні презентували міжнародний музичний альбом "Звуки Чорнобиля"

• самотність або погані подружні відносини;

• невміння слухати когось або мовчати, гнів, роздратування;

• заздрісних людей, недоброзичливців і ворогів зі свого оточення;

• псування, наговори, вроки, прокляття;

• накопичений за минулий рік негатив;

• переляк, заздрість, страх, злість, безвихідь, невезіння;

• погане фінансове становище, безгрошів’я;

• біль душевну, образи, життєві невдачі;

• захворювання (можна називати як свої, так і рідних, близьких людей).

Коли всі згадайте, скажіть наприкінці замовні слова:

«Нехай очисний вогонь зробить чистішим весь простір, що мене оточує. Нехай все, що я назвала, яскравим синім полум’ям горить, з попелу ніколи не відроджується і до мене не повертається».

Погодні прикмети на 11 січня

  • Липневі дні будуть похмурими, якщо 11 січня сильна завірюха розіграється.
  • Якщо сьогодні тепло, значить, весна прийде рано.