Наші предки вірили, що 11 травня березовий сік володіє особливою цілющою і магічною силою.
В православ’ї 11 травня згадують святих мучеників Максима, Квінтіліана і Даду. Дата за народним календарем називається Максим-Березасік або просто Максимів день, інформує Ukr.Media.
Ким був святий Максим?
Жив Максим разом зі своїми братами Квінтіліаном і Дадою в III-IV століттях. За християнську віру вони прийняли мученицьку смерть. Жорстокий імператор Діоклетіан запропонував їм відректися від християнства, але отримав відмову. Тоді правитель віддав вказівку відрубати голови братам.
Які на цей день існують традиції і обряди?
Святого Максима шанували у народі, як покровителя домашньої худоби, зокрема корів. 11 травня наші предки молилися святому і читали змови на те, щоб у коровок були хороші надої.
Сьогодні сприятливий день для того, щоб вирушати у відрядження або далеку подорож, вони обов’язково вдалими будуть.
У Максимов день займаються заготівлею цілющих рослин — кропиви, подорожника, мати-й-мачухи.
У слов’ян на 11 травня існувало кілька заборон:
• Не можна сьогодні проколювати вуха, інакше проблеми зі слухом можуть розпочатися.
• Про заручини в цей день не оголошують, в іншому разі шлюб виявиться нещасливим і недовгим.
• Малюкам, яким не виповнився рік, волосся і нігті не стрижуть сьогодні, інакше вони хворітимуть.
• У цей день заборонено білити. Хто порушить заборону, той позбавить свій будинок і сім’ю удачі та здоров’я.
Сьогодні березовий сік допоможе вам залучити у своє життя достаток і здоров’я!
Дата 11 травня отримала в народі назву Максим-Березасік, тому що з давнину у слов’ян було прийнято у цей день йти в ліс і заготовляти березовий сік. На Русі дуже цінували цей напій за його корисні властивості і приємний ніжний смак.
У складі соку містяться фітонциди, аналогічні за своїм впливом антибіотикам.
З допомогою березового соку, підвищують імунітет, ведуть боротьбу з проявом весняного авітамінозу. У соці міститься велика кількість магнію і кальцію, які сприяють зміцненню кровоносних судин і уповільнюють розвиток атеросклерозу.
Особливо рекомендується вживати сік берези при наступних захворюваннях:
• онкологія,
• цинга,
• подагра,
• туберкульоз,
• артрити,
• набряки,
• бронхіт,
• ангіна,
• фурункульоз,
• анемія,
• пневмонія.
Також березовий сік є відмінним сечогінним засобом.
Наші предки вірили, що 11 травня сік берези володіє особливою цілющою і магічною силою.
Тому, хто хворіє, він допомагає швидше одужати; нужденним людям дасть можливість поліпшити свій матеріальний достаток; а тих, хто від любовних невдач розчарування відчув, позбавить від смутку і туги.
Насамперед, соком берези треба напоїти сьогодні тих, хто тяжко хворіє. Людину, що страждає лихоманкою, соком не лише напоюють, але і обтирають все тіло.
Щоб прискорити одужання, хвору людину треба перед обтиранням березовим соком викупати в дощовій воді або у воді, отриманій від танення березневого снігу.
Важливо! Обряди з березовим соком на одужання слід проводити лише за умови ясної і теплої погоди, тоді ефект буде максимальним. Якщо ж у цей день туман і холодно, лікування соком берези результату не принесе.
Навіть коли просто і в інші дні вирушаєте у ліс на збір березового соку, звертайте увагу на погоду.
Якщо дощик мрячить або туман на землю спускається, то краще залишатися вдома. Така погода негативно позначається на якості соку, він швидко скисає.
Найбільш смачним і цілющим наші предки вважали сік, який збирають з верхніх гілочок берези. Якщо зможете до них дотягнутися, то саме такий сік застосовуйте для лікування хворих.
Не збирайте сік з берізок, що стоять самотньо. У народі кажуть, що в такі дерева поселяються душі людей, померлих від насильницької смерті. Наші пращури боялися підходити до таких берез, вірили, що замість соку з них може потекти кров.
Жінки застосовують сік берези для продовження своєї краси і молодості. Вранці потрібно вмитися таким соком або нанести на ватний тампон і протерти шкіру обличчя, вона буде свіжою і здоровою, без вад у вигляді пігментних плям, веснянок, вугрів.
Щоб зупинити старіння шкіри і появу зморшок, а також для нормалізації кольору, раз у тиждень накладайте на обличчя маску з соку берези і меду.
І будьте обережними під час збирання березового соку, не буравьте деревця наскрізь, вони від цього загинуть.
Погодні прикмети на 11 травня
- Сьогодні поспостерігайте за сходом сонця. Якщо він ясний, значить, чекайте жарке і сонячне літо.
- В ніч на 11 травня подивіться на небо. Якщо зірок на ньому багато і вони горять яскраво, значить, літньо-осінній сезон очікується урожайний.