Чому сьогодні жінкам потрібно залишитися вдома.

В православ’ї 29 січня вшановують чесні вериги апостола Петра. У народному календарі дата називається день Петра або Петро-полукорм, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Петро?

При народженні батьки назвали хлопчика Симоном (ім’я Петро йому дав Ісус). Він був сином простого рибака. В молодості одружився і разом з братом став продовжувати батьківське ремесло — ловлю риби.

Одного разу зустрівся з Ісусом, після чого залишив промисел і пішов за Спасителем. Згодом Петро став одним з улюблених учнів Христа.

За віру свою за наказом юдейського правителя Ірода Петро був арештований і закутий в металеві вериги. Напередодні суду він спав між двох стражників. Уві сні Петру з’явився Ангел, посланий Богом, і наказав підніматися. Петро встав, а його вериги залишилися лежати на підлозі. Він пішов за Ангелом і покинув в’язницю.

Які на цей день обряди та традиції

Наші предки вважали, що до 29 січня вже проходить половина зими, звідси й пішла народна назва дня Петро-полукорм. У селян було прийнято з ранку вирушати в комори, щоб підрахувати запаси продуктів і корму для тварин, що залишилися.

Гарний був той господар, у кого їх залишилося рівно половина. Якщо налічували надлишок, для сім’ї була радість, адже можна продати трохи. А в кого менше половини залишалося, доводилося пояси тугіше затягувати, економити або докуповувати продукти та корми.

Слов’яни вважали 29 січня вовчим днем, тому існувала заборона — не брати в руки нічого гострого, що нагадувало б вовчі зуби (ніж, пилу, ножиці).

Жінкам сьогодні бажано провести весь день вдома.

Згідно з народним звичаєм 29 січня дівчата на Русі не виходили нікуди з дому. Прокидалися рано, брали в руки віник і починали підмітати будинок, комори, сараї. Вірили, хто більше всіх зерна намете, той щасливіше інших майбутній рік проживе.

  Алла Мазур без макіяжу вперше показала себе після недавньої операції

Зметене зерно потім пересипали в ступу й товкли. При цьому треба було загадати найпотаємніше бажання. Потім вся робота виконувалася мовчки, не можна було промовити ні слова. Інакше бажання могло з язика зірватися і полетіти.

З намолотої пшениці потім випікали млинці, а з вівсяного борошна варили кисіль. Тільки коли дівчина з’їдала власноруч спечений млинець і запивала його киселем, вона могла розмовляти. Вірили, хто з раннього ранку весь обряд у точності виконає, у того мрія обов’язково здійсниться.

Зараз вже такий давньослов’янський обряд на виконання бажань неактуальний.

Пропонуємо наблизити свою мрію з допомогою іншого ритуалу:

1. Знадобиться олівець або маркер червоного кольору, прозора скляна (не кольорова) пляшка, невеликий чистий паперовий лист, свічка і джерельна вода.

2. На листку паперу лаконічно і чітко сформулюйте свою мрію. Це повинно бути коротко, не більше 4-5 слів. В кінці допишіть «Мету поставила. Йду до неї».

3. Зверніть папірець і киньте в пляшку. Налийте воду на четверту частину обсягу. Лийте повільно та акуратно, щоб папірець поступово намокав і залишався лежати на дні, але не спливав.

4. Підпаліть свічку, уважно подивіться на полум’я і три рази слово в слово повторіть вголос усе, що написали на папері.

5. Тепер дивіться на вогник свічки. Якщо він не смикається, горить рівно, то скажіть:

«Мети досягла. Перешкод не бачу. Просуваюсь до мрії». В думках в точності до найдрібніших подробиць уявіть своє бажання так, немов воно вже здійснилося.

6. Погасіть свічку, а віск, який утворився при горінні, акуратно перелийте в пляшку.

7. Міцно закрийте пляшку і приберіть в затишне місце.

8. Кожен день в один і той же час повторюйте весь ритуал, окрім написання мрії (вона вже написана на папері та лежить в пляшці) до тих пір, поки свічка повністю не догорить.

  Які кінострічки обожнюють переглядати українські знаменитості під час новорічних свят

9. Коли переллєте в пляшку останній віск, туди ж киньте і недогарок свічки. Міцно закрийте пляшку і промовите: «У моїй кишені моя мрія».

10. Закопайте пляшку в землю в безлюдному місці та чекайте здійснення бажання.

Під час виконання ритуалу можна відразу зрозуміти, що мрія не збудеться за такими ознаками:

• якщо ви загасили свічку, а при горінні не утворилося воску, тобто вам нема чого заливати в пляшку;

• якщо під час горіння полум’я свічки сильно коптить, тріщить і смикається;

• якщо папірець з бажанням не лежить на дні, а спливає.

У таких випадках продовження обряду безглузде. Це означає, що ви не вчасно або неправильно сформулювали бажання або воно при здійсненні може завдати шкоди іншим людям.

Погодні прикмети на 29 січня

  • Влітку буде вдала рибалка, а навесні багато трави, якщо в день Петра сильний снігопад.
  • Літні місяці очікуються жаркими, якщо 29 січня міцний мороз.