Попросіть сьогодні у своїх знайомих що-небудь у борг! Навіщо це потрібно?

У православних християн 12 грудня — день пам’яті святого мученика Парамона Віфінського. У народному календарі дату називають день Парамона, Парамон Зимовказівник, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Парамон?

Проживав Парамон в III столітті і постраждав за віру Христову. Разом з іншими мучениками він був ув’язнений і підданий жорстоким катуванням.

Але ніщо не зломило його віри, від своїх переконань Парамон не відрікся навіть під найстрашнішими тортурами і відкрито викривав у знущаннях правителя-тирана. За те, що залишився вірним Ісусові, Парамона обезголовили.

Які на цей день обряди і традиції?

На Русі про цей день склали прислів’я: «Коли прийшов Парамон, значить, сніг з даху геть».

З самого ранку 12 грудня люди вилазили на дахи своїх будинків і чистили їх від снігу. Але лопати для цього не використовували, боялися покрівлі нашкодити, тому змітали сніг віниками і мітлами.

При роботі обов’язково дотримувалися пов’язаних з віником народних забобонів:

1. Не можна нікого бити віником у знак покарання. Якщо вдарити тварину, вона почне хворіти, дитя перестане рости, а дорослий буде чахнути.

2. Вагітній жінці категорично забороняється через віник переступати, інакше народжувати буде важко і довго.

Зазвичай від сталих холодів до дня Парамона земля, немов камінь, ставала, і остаточно замерзали водойми. У народі казали, що з 12 грудня зима ведмежу шубку одягає і по землі гуляє, у віконця стукає, вставати жінкам велить.

Тепер прокидатися доводилося рано, щоб піч у хаті розтопити. За традицією, до дня Парамона треба було заготовити запас дров на весь зимовий період. Хто полінувався і не встиг цього зробити, той вже через снігові замети в ліс не може пробратися і полін не нарубати.

  Секрети краси від Прими-балерини Катерини Кухар

Попросіть сьогодні у своїх знайомих що-небудь у борг

У слов’ян існувала така традиція — в день Парамона вирушати в гості до сусідів, родичів чи друзів і щось випрошувати в борг (гроші, сірники, цукор, хліб, яйця, молоко). Вірили, якщо сьогодні вдається хоч щось позичити, значить, на весь наступний рік щастям, везінням і здоров’ям запасешся.

Але майте на увазі, здавна вважалося, що деякі речі і продукти давати в борг не можна ні під яким приводом.

Одяг та взуття

Якщо людина одягає чужі речі, вона свідомо прирікає себе на невдачі. Найнебезпечнішим вважається взуття, адже воно найбільше вбирає в себе негативної енергії.

Прикраси

Ніщо так сильно не заряджається енергією свого власника, як сережки, намиста, кулони, каблучки, адже їх ми інколи носимо постійно. Якщо ви позичаєте у сусідки або подруги щось із прикрас, то разом з ними надягаєте на себе чужі проблеми, захворювання і невдачі.

Кухонне начиння

Ніколи не давайте чужим людям користуватися посудом і самі ні в кого не беріть. Кухонне начиння — це головний накопичувач домашньої енергетики, разом з нею ви можете віддати все хороше з свого будинку і принести погане з чужого.

Іноді господиня ніяк збагне, чому на сім’ю раптом почали сипатися хвороби і проблеми, а все лише тому, що взяла у сусідки в тимчасове користування сковорідку.

Віники та мітли

У наших предків щодо віника була сувора заборона — нікому з будинку його не віддавати, інакше грошових проблем і чорної полоси в роботі не уникнути. Віник може залишати свій будинок, тільки коли він продірявився, і купили новий. При цьому просто на сміттєзвалище виносити його не можна, а потрібно обов’язково спалити.

  Через зйомки серіалу у Львові перекриватимуть вулиці

Сіль

У всі часи сіль вважалася найпотужнішим компонентом у ритуалах магії. Жодна обставина не повинна спонукати вас дати чи позичити сіль.

Нерідкі випадки, коли господиня дала сусідці сіль, а коли та повернула борг, домашні в родині почали сваритися і хворіти. Не ризикуйте своїм здоров’ям, щастям і любов’ю, наслідки можуть бути дуже сумними.

Погодні прикмети на 12 грудня

  • В цей день було прийнято рано вставати, щоб поспостерігати за сходом сонця. Якщо ранок буде ясним, то всі грудневі дні протримається хороша погода.
  • Якщо до 12 грудня сніг ще не випав, то зимові місяці очікуються теплі і малосніжні.
  • Добра прикмета — снігопад в день Парамона віщує майбутнього літа багатий урожай.
  • Якщо сьогодні з самого ранку сипле сніг, то до Миколи зимового (19 грудня) будуть хурделиці і заметілі.