В цей день не можна вимітати сміття, щоб не вимести з свого життя здоров’я, достаток і благополуччя.

День Амвросія Медіоланського — свято християнства, яке люди відзначають в грудні 20 числа за нинішнім календарем (за старовинним календарем його відзначали в грудні 7 числа). За календарем церкви — це свято шанування Святого мученика Амвросія і чудотворця Столобенського. Цей зимовий день — завершальне свято року, що минає. Серед людей побутує фраза: “Амвросій свята відкинув”, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Народжений в сім’ї благочестивих і заможних селян, що проживала в м. Тревірі ще в IV столітті, юний Амвросій добре вчився і досяг хороших знань. Це згодом допомогло йому бути на посаді керуючого кількох провінцій міста Мілана.

Після того, як помер батько, Амвросій пішов з батьківського дому і відправився в Рим. Не припиняючи своєї самоосвіти, він спочатку влаштувався на посаду адвоката, а після отримав посаду радника. Незабаром за свої заслуги, в 370 р., він був поставлений на посаду префекта Медіолана. Через чотири роки він прийняв обряд хрещення і був поставлений на пост єпископа. Відписавши всі свої заощадження і нерухомість церкві, Амвросій жив скромно і строго дотримувався церковних канонів. Протягом усього свого земного існування він протистояв поклонінню язичництву, велику кількість невіруючих християн наставив на шлях істинний. А всяке нерозуміння і ворожість він долав спокійним шляхом, завдяки набутим знанням.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

До кінця своїх днів Амвросій користувався всенародною любов’ю. До наших днів дійшли розповіді про численні чудеса, які він зробив. Одного разу він навіть воскресив померлого хлопчика.

Помер єпископ 4 квітня 397 року в Страсну суботу.

Традиції та обряди

  Комплімент японської школярки збентежив Принца Гаррі і змусив ніяковіти, але він не розгубився

За традиціями предків в це свято заборонено веселитися до самого Христового Різдва. Після закінчення дня Амвросія довгий час не відзначалися ніякі свята. Після нього люди починали готуватися до Різдва. У своїх оселях жінки приводили все в порядок, замітали, вішали нові штори на вікна, переглядали запаси на зиму. Поряд з ними господарі заготовляли м’ясо: свинину, курятину і копченості з них.

Молоді майстрині приступали в це свято до рукоділля. Вони майстрували собі придане “на прийдешнє життя”. І вважалося, чим красивіший і ошатніший буде одяг, тим швидше молода рукодільниця знайде сімейне щастя.

Прикмети

  • Уважно предки стежили за погодою з 20 грудня (7 грудня) і в наступні 11 днів. Адже яким буде день, така і погода в січні настане, наступний день задає погоду лютого, третій — березня і так далі.
  • Ясна погода в день Амвросія — чекати січневих морозів.
  • Якщо хмари сонце закрили — незабаром снігопад намічається.
  • Сонце туманом або серпанком застелене — пургу чекати.
  • Коли сніговий покрив щільно до паркану лежить, то слід очікувати убогий урожай в наступаючому році. А коли між снігом і огорожею проталини будуть, то і урожай багатий буде.
  • Якщо сніг ляже сухий і пухкий — буде спекотним літо, а мокрий сніг обіцяє негоду в літню пору.
  • Тепла зима віщує гарну весну і прохолодне літо, а холодна — негоду навесні і спекотне літо.