12 листопада — день пам'яті святих Зиновія та його сестри Зиновії: історія та традиції свята. Цього дня не можна не дотримувати свого слова. Інакше ви будете серйозно покарані.

Сьогодні, 12 листопада, православна церква вшановує пам’ять священномученика Зіновія, єпископа Єгейського, і його сестри — мучениці Зіновії, які жили в 3 столітті в Каппадокії, інформує Ukr.Media.

Історія

Вони були братом і сестрою. Народилися в родині благочестивих християн. Батьки виховали сина і дочку згідно з християнською вірою. Зіновій з сестрою осиротіли рано. Після смерті батька і матері вони прийняли рішення відмовитися від матеріальних благ. Все те, що вони успадкували від батьків, брат з сестрою роздали бідним людям, присвятивши своє життя служінню Богу.

В нагороду за їх міцну віру і благочестя Господь нагородив Зиновія даром зцілення людей молитвою. Навіть язичники зверталися до нього за допомогою. Іноді траплялося, що вони приймали християнську віру після того, як він рятував їх від недуг, за численні благі діяння і вірну службу Христу Зіновій був обраний і призначений єпископом.

За часів правління імператора Діоклетіана, християн стали піддавати жорстоким масовим гонінням. Зіновій був викликаний на допит намісником Кілікії — Лісієм. Після того, як єпископ навідріз відмовився відректися від Христа і принести жертви язичницьким ідолам, Лісій наказав піддати його катуванням. Сестра, почувши про це, прийшла до правителя і сказала, що як благовірна християнка готова розділити з братом його долю. Після багатьох безуспішних страшних тортур і знущань Лісій віддав наказ обезголовити брата і сестру.

Традиції

Також в цей день на Русі було заведено відкривати черговий зимовий сезон полювання і риболовлі. Вважалося, що якщо в цей день мисливцеві вдасться зловити хоча б одного звірка, то протягом усього року його чекає вдалий улов.