Травень — найбільш нещасливий місяць, а 13 травня особливо. Чому?

В православ’ї 13 травня згадують апостола Якова Зеведеєвого. У народному календарі дату називають день Якова, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Яків?

Яків — один із дванадцяти апостолів, найближчий учень Ісуса Христа. До того, як зайнятися проповідуванням Христової віри, він був рибалкою. Прийняв мученицьку смерть за християнство, як і його вчитель — у Єрусалимі в 44 році Якову відсікли голову мечем.

Які на цей день існують традиції і обряди?

Наші предки вважали, що ця дата не підходить для того, щоб вирушати в далеку дорогу, тому що могли неприємності в дорозі трапитися. Якщо ж не було можливості уникнути поїздки, то йдучи з дому, обов’язково вмивали обличчя талою водою. Згідно з народними віруваннями, це захищало на шляху від небезпек і невдач.

13 травня — один з найбільш сприятливих днів у році, коли можна виконувати обряди і вичитувати змови для зцілення від глухоти.

Нещасливий травень! Які події краще перенести на інший місяць?

Серед усіх дванадцяти місяців у році ще давні слов’яни вважали травень найбільш нестабільним і небезпечним. Старалися в цьому місяці ніяких великих і серйозних справ не починати, будівництво не закладати, весіль не грати.

З цього приводу навіть придумали кілька прислів’їв: «Хто у травні під вінець піде, той потім все життя буде маятися», «Я і радий би одружитися, тільки травень не велить». Чому ж люди так ставилися саме до травня? Невже він і справді настільки нещасливий?

Чому у травні не грали весілля?

В народі вірили, якщо в травні зіграти весілля, то у подружньої пари все життя буде нещасливим. Пов’язували це з самою назвою місяця — травень (май), тобто вважали, що подружжя не жити буде, а маятися. Насправді на Русі не сваталися і не гуляли в травні весіль з інших причин.

  Театри, музеї, культурні центри мають працювати

1. По-перше, в травні починався важкий період сільськогосподарських робіт, який тривав до глибокої осені. Землю потрібно було зорати, зернові та овочі посадити, домашню худобу вигулювати. За такими турботами часу на веселощі у людей зовсім не залишалося.

2. По-друге, цей місяць для селян був найважчим у році, тому що всі запаси продовольства підходили до кінця. А яке ж весілля без багатого столу? Хто ж захоче гостей запрошувати, якщо пригощати їх нічим?

В основному наші предки справляли весілля восени, коли польові роботи підходили до завершення, багатий урожай був зібраний, і засіки ломились від продовольчих запасів.

З цих же причин в травні намагалися не хрестити новонароджених діточок і не свататися.

Чому у травні намагалися не народжувати?

Прикмета про те, що люди, які народилися у травні будуть в житті багато страждати і мучитися, також була пов’язана з важкими фізичними польовими роботами.

Раніше вагітні жінки всіма силами намагалися уникати пологів у травні. Навіть спеціально викликали їх раніше часу, намагаючись у квітні народити, щоб в наступному місяці посадочними роботами займатися.

З причини того, що в травні жінки повністю були зайняті на полях, вони не могли дати належного догляду чадам.

Так і виходило, що з перших днів появи на світ травневі діти стикалися з труднощами. Відсутність належного материнського догляду надалі негативно позначалося на їх долі.

Що з цього приводу говорить астрологія?

Астрологи зі своєї точки зору також підтверджують, що травень — у році найбільш нещасливий місяць. Причина того, зіткнення двох найбільш нестабільних знаків Зодіаку — Тельця і Близнюків.

Телець впертий і наполегливий, а Близнюки не можуть і не хочуть прислухатися і розуміти. Коли в травні відбувається зіткнення двох абсолютно протилежних сузір’їв, їм дуже важко мирно співіснувати один з одним і домовлятися.

  23 листопада – Родіон і Ераст: історія, традиції та прикмети свята

Ось таке непорозуміння бояться і молодята притягнути у своє сімейне життя.

Такі ж складнощі виникають і на професійному поприщі. У травні складно будувати кар’єру, вести переговори, тому дуже часто ділові зустрічі з партнерами і клієнтами мають негативний результат.

Прикмети погоди на 13 травня

  • Якщо сьогодні схід ясний, то літо очікується сонячне. Якщо ж з раннього ранку на вулиці похмуро, то й літні місяці будуть дощовими.
  • Можна чекати щедрого врожаю і погожих літніх деньків, якщо в ніч на 13 травня тихо і багато зірок на небі.