В цей день сіяли боби, огірки і гарбуз.

Народне свято Іов Горошник відзначають 19 травня. У цей день необхідно проводити роботи тільки в городі, зокрема садити горох. Згідно з церковним календарем — день Праведного Іова Багатостраждального, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Історія Іова Горошника починається ще задовго до нашої ери — у XX роках. Цей чоловік завжди вірив у Господа Бога, ніколи не піддавав сумніву все, що відбувається. У нього в дома завжди була повна чаша — багато дітей, достаток, двір повний худоби. Господь був милостивий і Іову, за його непохитну віру дарував всілякі блага. Але ось диявол почав заздрити такому щастю, тому вирішив випробувати чоловіка. Він звернувся до Всевишнього з проханням провести випробування для його підданого. Той довго думав, але свою згоду дав. З цього моменту почалися різні випробування. У праведника забрали все, що йому було дороге — дружину і дітей. Він позбувся достатку. Але навіть у такі моменти він не зрадив своєї віри.

Далі було складніше — на нього наслали страшну хворобу, після чого Іову довелося покинути будинок і відправитися в саму глибинку заліковувати страшні рани. Про це дізналися друзі, прийшли йому на допомогу. В їх словах було тільки одне — таке покарання йде слідом за великим гріхом. Після чого віра чоловіка трохи похитнулася, він засумнівався в діях Господа. У цю ж хвилину Він з’явився, Іов каявся і просив прощення. Бог прийняв рішення повернути відібране, тільки замість колишньої сім’ї дав іншу.

Жив Іов майже 250 років, весь цей час спостерігав за своїми нащадками і не міг натішитися. І у нього більше не виникало сумнівів у Господі. З цієї історії варто винести урок — все, що випадає на долю потрібно приймати, терпіти, не переставати вірити в краще. Після цього Іова прозвали Багатостраждальним і 19 травня — не день відпочинку, а час для городніх робіт.

  19 січня — Хрещення Господнє: історія, традиції та заборони свята

Традиції та обряди

З кожним народним святом пов’язано багато традицій, обрядів. Їх варто дотримуватися, щоб не розгнівати вищі сили. Заборони порушувати не потрібно, інакше є ймовірність накликати біду. На Іова Горошника також є на що звернути увагу.

  • Основною традицією в цей день — висадка городніх культур, у тому числі і гороху. Також треба походити по ранковій росі. За словами предків, у неї в цей час особлива сила, здатна надати енергію.
  • Якщо є бажання діти можуть повалятися на ранковій траві — так візьмуть собі побільше здоров’я. Ранкову росу також цілителі використовують для виготовлення ліків. Збирають її за допомогою рушника — викручують його і переливають в ємність для зберігання.
  • Можна проводити посів культури, але не раніше заходу сонця. Так необхідно робити, щоб птахи не побачили насіння, інакше нічого не зійде.
  • Предки вірили в те, що якщо городніми роботами займається жінка, то урожай буде багатшим.
  • При посіві врожаю заведено говорити змови, ставити захист від нечистого і пристріту.

Прикмети

На Іова Городника є кілька прикмет, в які предки вірили. Всі ці повір’я актуальні й сьогодні. Про них варто знати:

  • 19 травня рясна роса, ясний погожий день, тепла ніч — буде хороший урожай огірків;
  • Вранці немає роси — до різкої зміни погоди;
  • На клені виявили перші «сережки» — пора сіяти буряк;
  • Оси мостять гнізда на видному місці — варто чекати дощове літо;
  • Вранці небо затяг туман — безхмарна, тепла погода у цей день;
  • Всі, хто народився в цей день, обов’язково досягнуть щастя;
  • Калина починає випускати цвіт — необхідно саджати боби, кукурудзу та огірки.