Найкращий день розпочати важливу або складну справу!

В православ’ї 14 грудня згадують пророка Наума. У народному календарі називається дата — день Наума, Наум Грамотник, Мудрий день, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Наум?

Про життєвий шлях Наума є небагато відомостей. Проживав він у VII столітті до нашої ери, володів даром передбачення майбутніх подій та розпізнавання минулих, прославився своїм розумом та мудрістю.

Немов відкриті книги читав він людські душі і розумівся на них. Будучи вченим, Наум дбав про загальну освіту. На Русі цей святий вважався покровителем освіти і науки.

Які на цей день існують традиції і обряди?

День Наума вельми шанується серед творчих особистостей. Наприклад, 14 грудня музиканти обов’язково несуть в храм свої інструменти для освячення. Вірять, що після такого обряду вони довго будуть служити, і звучати по-особливому чисто, красиво.

Здавна на Русі цю дату прозвали Наум Грамотник, оскільки з 14 грудня наші пращури віддавали своїх підрослих дітей навчатися до школи. Адже сільськогосподарські роботи завершені, збір урожаю позаду, а посівна ще нескоро, побутових і домашніх турбот у дітлахів ставало замало.

От батьки і посилали їх трохи грамоті навчитися, щоб взимку діти не байдикували і зовсім не стали лінивими. Відправивши дітей до школи, самі батьки йшли до храму, де молилися святому Науму, щоб додав їх синам і дочкам розуму.

У минулі часи працю педагогів на Русі високо цінували, вважали її важливою, що вимагала особливого досвіду і здібностей. За те, що наставники не скупилися на свої знання для учнів, батьки дарували їм презенти у вигляді самотканих вишитих рушників, домашніх курочок і яєчок, свіжоспечених короваїв та інших продуктів.

  Співачка Ірина Федишин згадала, як познайомилася з чоловіком

На сьогодні можете сміливо планувати прийняття важливих рішень і починати серйозні справи

У наших пращурів існувало повір’я — якщо складну справу розпочати 14 грудня в Мудрий день, то вона неодмінно буде результативною, вдалою, виграшною.

Вірили, що сам пророк Наум надасть допомогу, на вірний шлях направить, пошле якусь підказку — як правильно і з чого починати нову справу, щоб вона потім успішно завершилася.

У народі на цей рахунок навіть придумали прислів’я: «Пророк Наум будь-кого наведе на ум».

Пропонуємо вам дізнатися кілька перевірених часом народних прикмет, пов’язаних з серйозними починаннями і заходами:

1. Добрий знак, якщо при виході з будинку на важливу угоду або переговори, ви зустрінете чоловіка з повним відром у руках. Це означає, що ділова зустріч або прийняття складного рішення пройдуть успішно, удача буде з вами поруч і можлива навіть фінансова винагорода.

2. Зустріти представницю жіночої статі з порожніми відрами, навпаки, означає невдачу, грошові втрати і неприємності. В цьому випадку краще повернутися додому і заплановані на сьогодні справи скасувати, тому що шкереберть піде весь день.

3. Не плануйте починати серйозні справи 13 числа будь-якого місяця, тому що не дочекаєтеся бажаного результату.

4. Якщо завтра у вас намічається співбесіда, нарада, іспит, то ввечері напередодні не обрізайте нігтів і волосся, в народі кажуть, що так можна скоротити свій розум.

5. Перед тим, як йти на важливу справу, зі зворотного боку одягу закріпіть шпильку. Це не тільки захист від невдачі, але й оберіг від ворогів і псування.

6. Хороший знак, якщо затіяли якусь важливу справу і побачили в цей день орла, що парить у небі. Отже, в усьому пощастить.

  Помер відомий український мовознавець та перекладач Іван Ющук

7. Запорукою успіху і удачі, сприятливого результату переговорів або угоди буде скручена фіга в кишені при виході вранці з дому. Можете навіть не сумніватися, все у вас вийде.

8. Якщо ви йдете на серйозний захід і спіткнулися на праву ногу, то по можливості перенесіть переговори або угоди на інший день, бо сьогодні явно не пощастить. І навпаки, якщо спіткнулися на ліву ногу, це відмінна прикмета, удача і успіх буде на вашому боці.

Погодні прикмети на 14 грудня

  • Вночі 14 грудня поспостерігайте за небом. Якщо місяць оточений червонуватим світлим ореолом, значить, вранці почнеться снігопад. А якщо на нічному небі багато яскравих блискучих зірок, то чекайте сильну завірюху.

  • Незабаром похолодає, якщо сьогодні низько по небу пливуть хмари.