14 липня — Кузьминки літні: історія, традиції та прикмети свята. Сновидіння сьогодні слід трактувати безпосередньо — що наснилося, те й слід очікувати.

На Русі, багато православних свят з чисто релігійних подій, перетворилися у заходи, які всенародно відзначаються, химерно поєднуючи в собі місцеві вірування з суворою канонічною християнською традицією, інформує Ukr.Media.

Одним з таких свят можна назвати Кузьминки літні. Вони випадали щорічно на 14 липня. Церквою в цю пору шанувалася пам’ять святих-безсрібників мучеників Косми і Даміана.

Назва події є похідною від імені Косми — Кузьма, з уточненням у вигляді пори року (так як інший святий з ім’ям Кузьма шанується в зимку).

Історична довідка

Святі брати Даміан і Косма проживали в Римі в період 3-4 ст. н. е. Їх батько був жорстоким язичником, а невільниця-мати таємно сповідувала християнство і з дитинства прищепила синам милосердя і любов до істинної віри.

Подорослішавши, хлопчики вибрали для себе шлях лікування. Керуючись заповідями, вони лікували всіх стражденних незалежно від того, чи є у них кошти на оплату лікарських послуг. Під час процедур, брати завжди розповідали язичникам біблійні історії і притчі, закликаючи своїх пацієнтів увірувати в силу Господню.

За непохитну віру і невпинні молитви, Всевишній обдарував Косму і Даміана даром зцілення, що дозволило їм виліковувати навіть найбільш безнадійних хворих. Їх слава множилася і незабаром дійшла до самого римського імператора.

Той повелів судити лікарів, як чарівників. Але з волі Господньої під час самого судового процесу, у владики сильно скрутило шию, і рухливість голови повернулася після того, як братам був винесений виправдувальний вирок.

Загинули брати трагічно: в результаті змови їх власного лікарського наставника. У нападі заздрості до успіху своїх учнів, той заманив їх на скелі і підло вбив, скинувши тіла в море.

  Євробачення-2020 пройде у Роттердамі

Народні традиції та обряди

Святі брати вважаються заступниками і покровителями лікарів, тому в цю пору прийнято молитися святим-лікарям про позбавлення від хвороб.

Вважалося, що на Кузьминки літні знахарі особливо сильні, а їх змови мають потроєну міць і здатні вилікувати навіть застарілі хвороби.

14 липня після домашніх турбот жінки і дівчата влаштовували свої окремі посиденьки, де більш зрілі представниці прекрасної статі ділилися своїми знаннями по правильному спілкуванню і поводженню з чоловіками.

На цих “дівич-вечорах” можна було їсти тільки рослинну їжу, приготовлену власними руками, інакше вся “наука” не піде із запасом.

У цей час абсолютно не можна було лаятися з ким-небудь, так як вся хула, сказана з пересердя, оберталася проти самого мовця.

Середина літа — іменини лісовика. Тому не можна було рубати ліс, збирати гриби і ягоди і займатися теслярською і столярною справою.

Повір’я та прикмети

  • Якщо Місяць ввечері червоний — чекайте грози. Чим червоніший — тим сильніша;
  • Сни в ніч на Косму і Даміана віщі;
  • Людина народжена в цей день проживе дуже довге життя;
  • Якщо в лісі без вітру дерева сильно шумлять, і листя з верхівок сиплеться, краще швидше з нього вийти — це лісовик сердиться. Якщо до темна не покинули гущавину, без підношення лісовому господареві, ще 2-і доби бродити будете.