Актуальні новини

У львівських музеях встановили спеціальні рамки для суцільної дезінфекції відвідувачів

Від учорашнього дня, 11 травня, у Львові почали послаблювати карантинні заходи. Окрім відкриття парків, скверів та літніх майданчиків кафе і ресторанів, вперше у місті з часу введення карантину для людей відкрили музеї.

Наразі їх працює три – музей народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького («Шевченківський гай»), Личаківське кладовище та музей «Територія терору». Цим музеям пощастило бути відкритими першими через те, що майже всі їх експозиції знаходяться просто неба.
«Те, що ми дозволили, є відповідно до рекомендацій імунологів та інфекціоністів. Ми радились і вони дали рекомендації щодо відкриття тих об`єктів, котрі є на повітрі», – розповів заступник мера Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Відкриті музеї працюють за чітким протоколом. Зокрема всі працівники і відвідувачі проходять температурний скринінг. Також на входах встановили спеціальні рамки для дезінфекції відвідувачів. Їх особливістю є те, що вони мають встановлені датчики руху і починають працювати, коли в них заходить людина. Дезінфікуюча речовина розпилюється на одяг і не залишає жодних патьоків чи плям. Для якісної дезінфекції відвідувачам слід перебувати в рамці мінімум три секунди.
В протоколі прописано, що усі відвідувачі мають бути в масках, територія музеїв повинна часто дезінфікуватися, вживання їжі та напоїв заборонене, люди мають змогу провести безготівкову оплату квитків, встановлення на вході ємності з антисептиком, дотримання соціальної дистанції тощо.

Ті ж частини експозицій музеїв, які є в приміщеннях, наразі закриті. Працівники відпрацьовують зараз алгоритми їх роботи і будуть подавати напрацювання на затвердження в управління культури. Крім того усі непрацюючі львівські музеї зараз відпрацьовують логістику відвідування. Скоріш за все це будуть або індивідуальні відвідини або екскурсії групами до 2 чи 5 осіб, які мають на собі засоби індивідуального захисту.
Попередньо планується, що більшість львівських музеїв зможуть відкритися наприкінці травня або на початку червня.
Павло Паламарчук, Львів

  У музеї Пінзеля презентували копії скульптур для відвідувачів із вадами зору

Залишити відповідь