15 квітня — день святого Тита Чудотворця: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні забороняється лаятися — якщо не послухатися будуть переслідувати невдачі.

Свято святого Тита відзначається 15 квітня. Багато хто вірить, що святкування цього дня важливе для перебігу справ всього наступного року, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Історія звертає людей до витоків свята: вважається, що Святий Тит жив на світі в VIII-IX століттях. Він був звичайною людиною. Відкидаючи всі радощі плотських бажань, Тит повністю присвятив своє життя служінню Господу. Надалі був зарахований до лику святих. На початку свого церковного шляху був простим послушником, пізніше він прийняв чернечий постриг.

Все його життя було пов’язане з єдинним місцем — Студійським монастирем. Тит був напрочуд слухняним і милосердним. Саме за це, за переказами, у нього відкрився дар Божий — Чудотворство. На заході свого життя він прийняв сан священника, що накладав на нього обов’язки мудрого ватажка монастиря. У ті часи сама віра і церква піддавалися гонінню і сумніву з боку правителів. Тит гідно і стійко захищав свою віру, і віру всіх людей, хто звертався до нього за допомогою.

Святий дожив до похилого віку. Проживши скромне життя, він отримав яскраві враження від справи, яка стало сенсом його життя.

Традиції та обряди

З давніх-давен повелося повір’я, що ворони — це поганий знак в цей день. Тому якщо над житлом закричить хоча б одна ворона, то родючість і достаток на рік покине будинок. Господарі не лінуйтеся щорічно в день Тита Чудотворця відганяти чорних птахів від свого даху.

А також люди пильно стежили за поведінкою квітневої річки. Вважалося, що якщо річка занадто швидко скинула крижані кайдани, то рік буде складним у всіх сферах життя. А ось якщо річки розливалася і сильно виходила з берегів, то це обіцяло сильний сінокіс і буйство фарб, а також літнє тепло і насичені будні.

  Цьогорічний Zaxidfest скасували через заборону місцевої влади

У цей день потрібно було зробити облік своєї провізії. Раніше проводилася ревізія зерна, яке залишилося після зими. Вже до наших днів дійшли приказки, які є відлунням свята давніх часів. Наприклад: “Сам недоїдай, але поле зерном не ображай” або “Корову продай, але поле зерном засій”.

Прикмети

Найчастіше прикмети цього свята зачіпають область сільського господарства і сільського життя:

  • Є повір’я, що якщо річки мало розлилися по полях навесні, то сінокіс цього року буде вкрай невдалий і принесе мало врожаю. А також є прикмета про те, що якщо в річці немає крижин або тануть вони прямо у воді за короткий проміжок часу, то урожай буде поганий.
  • А ось птахи, навпаки, добрий знак, якщо це не ворони, звичайно!
  • Крик перепела означає хороші жнива. Голуби, які розхвилювалися, наблизять природу до швидкого тепла.
  • Якщо під час посіву запримітити журавлів, які летять на південь, то рік буде дуже невдалим. Сороки — це вірна ознака ясній погоді, якщо птахи високо злетіли, то день буде сонячним.