Еліксир молодості винайшли наші предки, використовуйте його сьогодні!
У православ’ї 15 серпня згадують первомученика Стефана. Дату в народному календарі називають Степан-сінник або просто Степанів день, інформує Ukr.Media.
Ким був Святий Стефан?
Стефан — перший християнський мученик, жив він в I столітті. В Єрусалимі займався проповідями Слова Божого, за це був жорстоко побитий камінням до смерті. У народі вважається, що Стефан протегує коням.
Які обряди і традиції існують в цей день?
Слов’яни весь день 15 серпня присвячували коням. З ранку відправлялися до церкви, де в молитвах просили святого Стефана захистити тварин, адже селянину без коней ніяк не обійтися. Потім приходили додому, поїли конячок срібною водицею, розчісували їм гриву і хвіст.
Степанів день був для коней вихідним, категорично заборонялося 15 серпня залучати їх до сільськогосподарських робіт.
Степанів вінок
Традиційно до Степанового дня закінчувався сінокіс. У поля в цей день йшли вже не працювати, а трави збирати. З них потім плели Степанів вінок, званий в народі “сонце з маревами”.
У вінку має бути дванадцять різних трав. Його вішали в будинку в Червоний Кут. Вірили, що Степанів вінок володіє цілющою і захисною силою. Коли хтось в родині хворів, господиня брала з вінка кілька трав і заварювала з них цілющий настій.
Обряд для молодості і краси
Юні дівчата 15 серпня намагалися стати ще красивішими і привабливішими за допомогою заговореного відвару. Для цього відправлялися в ліс, де зривали з різних дерев листочки. Вдома потім складали їх в миску, туди ж кидали пелюстки троянд і наливали окріп.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Поки відвар настоювався, читали над ним замовні слова:
«З дерев листочки я зібрала, і всю красу їх на себе взяла. Стану я, як листя, на вітрі шепотіти, і нареченого гідного до себе закликати. Краса моя його полонить, на крилах любові він до мене прилетить. Обличчям моїм милим буде милуватися, його очі не зможуть від мене відірватися”.
Потім відвар проціджували, вмивалися ним і витирали обличчя виворітною стороною подолу сукні.
Зміцніть своє здоров’я за допомогою срібної води!
Про корисні властивості срібла народ знав з давніх-давен. Тому і застосовували метал не лише для прикрас, але і щоб воду знезаражувати. Під впливом срібла вона тривалий час не псується, має бактерицидні властивості, її можна використовувати, як профілактичний і лікувальний засіб при багатьох недугах.
Як зробити срібну воду?
У домашніх умовах можна готувати цілющу водичку двома способами:
1. Наберіть воду у звичайну скляну банку, киньте туди срібну прикрасу (монетку, ложку) і протягом двох-трьох діб настоюйте.
2. Налийте чисту воду в глечик, зроблений зі срібла, і також два-три дні настоюйте.
Застосування срібної води
Якщо ви покладете в воду багато виробів зі срібла, то вона вийде дуже насиченою. Таку концентровану воду краще використовувати з лікувальною метою.
Для профілактики досить і слабенької срібної води, пийте її за півгодини до їди 3-4 рази на день. Але сильно не захоплюйтеся, надлишок іонів срібла в організмі не бажаний.
У чому допомагає срібна вода?
- Це хороший захист від інфекцій, адже срібло вбиває шкідливі мікроби і бактерії.
- Заспокійливо діє на шкірні подразнення, обробляйте такою водою порізи і рани.
- У срібній воді купають грудних малюків, дезінфікують в ній їх іграшки та посуд.
- Така вода уповільнює процес старіння і нормалізує травлення.
Прикмети погоди на 15 серпня
- Якщо кішка сьогодні цілий день шкребе лапками стіну, значить, наближається негода.
- Яка погода в Степанів день, такий буде і весь вересень.