17 квітня — Йосип Співак: історія, традиції та прикмети свята. Сни, які приснилися сьогодні, можуть виповнитися через 12 днів.

Йосип Співак — православне свято, яке присвячується святому Йосипу, люди відзначають 17 квітня. Народ не просто так дав назву святу “Співак”. Виявляється, з другої половини квітня починає співати свої музичні трелі цвіркун. Коли відбувається ця знаменна подія, то люди розуміють: настала весна. А також багато співають журавлі, вони завжди вважалися птахами, яким під силу відігнати злий дух від будинку і позбавити господаря від впливу нечистої сили, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Йосип жив у IX столітті. Він був звичайною, але дуже старанною людиною. Віру в собі він відкрив досить рано і вже в 15 років вирішив присвятити своє життя служінню Господу. Народившись в Сицилії, він знайшов місце свого усамітнення в стінах Фессалонікійського монастиря. Там Святий старанно вчився, освоюючи науку Бога.

Коли настали темні для церкви часи гоніння, Святий разом зі своїм однодумцем Григорієм Декаполітом вирушили в серце християнства — Константинополь. Там вони стали проповідувати православ’я всім, хто бажав знайти віру і підтримку Бога.

Незабаром святому випала честь відправиться в найдавніше і прекрасне місто Рим. Він пішов туди з попередженою місією до Папи Римського Лева III. Доїхати до місця призначення йому не вдалося. По дорозі його схопили і зв’язали. Опинившись в полоні на острові Кріт, Йосип продовжував проповідувати і вселяти в людей віру в Христа. Повернувшись на свободу, 6 років потому, він повідав про своє звільнення: одного разу уві сні до нього прилетів Микола і вклав в руки сувій. Микола велів Йосипу проспівати те, що було всередині. Потім кайдани розстебнулися, і йому вдалося втекти.

Повернувшись додому, Йосип спорудив церкву святому Миколаю, приносячи данину подяки. Трохи пізніше під його початком був зведений другий храм на честь святого Варфоломія.

  В комп’ютерній грі Minecraft відтворили Кам’янець-Подільську фортецю

Деякі літописи тих років, стверджують, що дух Варфоломія також відвідував його. Дух обдарував божественним умінням складати пісні. У наступні роки Святий написав багато красивих церковних пісень.

Йосип прожив довге і щасливе життя, займаючись улюбленою справою. Помер він в глибокій старості, в спокої і умиротворенні.

Традиції та обряди

У день Йосипа Співака є звичай дивитися, як цвіте вільха. Це неймовірно красиве дерево дуже приємно пахне і має гарний зовнішній вигляд. А також існує повір’я, що зі стовбура свіжої вільхи потрібно зробити зруб майбутнього будинку, тоді в цьому будинку буде процвітати достаток.

На вільсі після того, як відцвітають сережки, з’являються маленькі шишечки. Вони є чудодійним засобом від розладу шлунку.

Кора вільхи має лікувальні властивості. З давніх-давен люди використовували кору вільхи для лікування різних запальних процесів, а також для зупинки кровотечі.

До цвітіння вільхи завжди прилітали перші журавлі. Ці благородні птахи завжди приносили людям тепло і літню спеку. Є багато приказок, що характеризують приліт журавлів. Наприклад, “Ластівка прилетіла — це ще не весна, справжнє тепло несе на своїх крилах журавель” або “Якщо журавель прилітає, то заморозки можна не чекати”.

Прикмети

  • Якщо вільха в достатку обвішана сережками, то вівса буде багато. Велика кількість шишок на дереві забезпечить багато ячменю.
  • Якщо вільха одяглася в зелений наряд, а береза ще не розпустилася листям, то бути влітку дощам.
  • Коли вперше заспівав цвіркун — пора відкривати сезон оранки.