В цей день очищають будинок від нечистої сили перед початком холодів!

17 жовтня у православному світі вшановують священномученика Єрофея Афінського. За народним календарем дата отримала назву Єрофєєв день, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Єрофєй?

Єрофей жив в I столітті. В християнство його звернув апостол Павло. Згодом Єрофей став учнем Павла і був обраний першим Афінським єпископом. Згідно з переказами Єрофей був присутній під час обряду поховання Божої Матері. Він шанується як священномученик, але точних відомостей про мученицьку смерть Єрофея немає.

Обряди й традиції цього дня

Здавна існує традиція заготовляти у Єрофєїв день особливу настоянку, яку прозвали в народі «Єрофєїч». Для цього заздалегідь сушать запашні трави (звіробій, майоран, буркун, материнку, чебрець, полин, м’яту, аніс), заливають їх горілкою і протягом місяця настоюють в темному місці. Цю настоянку приймають при відсутності апетиту і при шлункових захворюваннях.

17 жовтня на Русі намагалися не пити алкогольні напої, тому що в цей день у п’яну людину може біс оселитися і довести її до божевілля. Також на Єрофея великий ризик бути обманутим, не піддавайтеся сьогодні ні на які вмовляння.

Господині в Єрофєєв день традиційно переглядали і провітрювали зимовий одяг з взуттям. Слідуйте і ви цьому звичаю, підготуйтеся до холодів заздалегідь, щоб потім зима не застала зненацька.

Проведіть сьогодні очисні обряди і не пустіть до хати нечисть

У народі кажуть, що 17 жовтня лісовики поспішають нашкодити людям наостанок перед тим, як впадати в зимову сплячку. Вони можуть обернутися сосною, будь-яким звіром або птахом. Слов’яни в цей день не ходили в ліс, тому що лісовики не просто гілки ламають, кричать і лякають, але і можуть заломити людину не гірше ведмедя.

  14 серпня — Медовий Спас: історія, традиції та прикмети свята

Проте небезпека сьогодні не тільки в лісі чатує, всі нечестиві чаклунські сили в день Єрофея активізуються і творять свої чорні справи. Тому 17 жовтня заведено проводити обряди по очищенню житла від нечисті.

Але перш потрібно дізнатися, чи є в будинку негативна енергетика. Для цього обійдіть всі кімнати із запаленою церковною свічкою, не пропускайте кухню, комору, ванну та інші господарські приміщення. Якщо полум’я свічки нерівне, чадить і видає потріскування, значить, в аурі житла є щось недобре, а може бути навіть руйнівне.

Найбільш дієвим способом очищення є освячення будинку церковним служителем. Запросіть священника, який освятить житло за всіма правилами. Якщо немає такої можливості, дійте самостійно, тільки не затягуйте.

Ретельно огляньте будинок на предмет сторонніх речей. Особливо уважно перевіряйте ділянку біля вхідних дверей. Якщо знайдете щось чуже, зберіть в пакет за допомогою віника і совка (голими руками не чіпайте), винесіть подалі від місця проживання, закопайте або спаліть.

Після цього окропіть всі кімнати святою водою, повторюючи молитву «Отче наш». Особливу увагу приділяйте віконним та дверним отворам, кутам.

Тепер візьміть сушені гілочки чебрецю, шавлії або звіробою, підпаліть і окуріть все помешкання. Дим цих рослин — хороший помічник в позбавленні від чорних сил.

Розташуйте в кімнатах композиції з гілочок липи, осики, бузку, тополі або черемхи. Додайте до них колоски вівса або жита. Розвісьте в коморах і на кухні сушені качани кукурудзи, цибульні або часникові кіски. Розставте на підвіконнях яскраво-червону герань. Всі ці рослини відмінно чистять домашню ауру від нечистої сили.

Позбавтеся від тріснутого посуду, щербатих дзеркал, непотрібних старих речей, такий мотлох тільки привертає в будинок негатив.

  Марина Боржемська поділилася з підписниками сміливим фото

І найголовніше пам’ятайте, що будинок — це ваша обитель, фортеця і захист. Не пускайте до себе людей, після візиту яких домочадці починають сваритися, страждають від головних болів, кошмарних сновидінь. Нехай вас вважатимуть неввічливими, але енергетичних вампірів не варто приймати у себе в гостях. Навчіться коректно відмовляти, адже здоров’я і щастя членів сім’ї набагато важливіше.

Народні прикмети 17 жовтня

  • В цей день спостерігають за домашніми курми: якщо вони настовбурчилися, то очікується погода.
  • Якщо на Єрофея пішов сніг, то через сорок днів настане справжня зима.