Актуальні новини

Ректору Варшавської академії мистецтв надали титул Doctor Honoris Causa Львівської національної академії мистецтв

Сьогодні у Львові відбулися урочистості з нагоди надання почесного титулу Doctor Honoris Causa Львівської академії мистецтв визначному польському художнику, педагогу і суспільно-культурному діячу, ректору  Варшавської академії мистецтв професору Адаму Мияку.
Розпочалися святкові заходи відкриттям презентаційної виставки творів Адама Мияка в Музеї ЛНАМ (вул. Кубійовича, 38). Продовжилися засіданням Вченої ради ЛНАМ у Будинку вчених.

Ректор Варшавської академії мистецтв Адам Мияк – один з найбільш оригінальних сучасних польських художників і педагогів, скульптор з яскраво вираженим естетичним світоглядом, з цілісною творчою методологією. В його концепції пластики можна вбачати певну генетичну спорідненість з мистецтвом польських модерністів. Ім’я цього художника і науковця є широко відомим не лише в польських професійних колах, а й у багатьох країнах Європи.
Пану Мияку 72 роки. Тривалий час веде майстерню різьби в академії, завідує кафедрою скульптури у мистецькому відділі Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської в Любліні. Спільно з директором Великого театру – Національної опери у Варшаві – очолює галерею «Опера». Шість разів обирався на посаду ректора Варшавської академії мистецтв. Ректором є й нині. Член Польської академії знань, володар нагороди міністерства культури і національної спадщини Польщі за внесок у розвиток культури – медалі «Заслужений для культури Gloria Artis» та відзнаки імені Ципріяна Каміля Норвіда.

Адам Мияк – автор понад 100 виставок у Польщі та за її межами. Твори майстра зберігаються у збірках польських та зарубіжних музеїв і у приватних колекціях. Мав покази професор і у Львові – 2017 року, в Музеї Іоанна Георгія Пінзеля Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького. Тоді ж Адам Мияк прочитав лекцію про Варшавську академію мистецтв і про власну творчість у Музеї Львівської академії мистецтв.

  Чудеса зцілення від цілителя Пантелеймона православного святого

Варто додати, що виставка в Музеї Пінзеля зацікавила багатьох львів’ян та гостей міста, які мали можливість не тільки оглянути роботи сучасного польського скульптора, а й порівняти їх із творами зачинателя Львівської школи скульпторів, представника пізнього бароко і рококо XVIII століття – організатори показу, аби створити відчуття плинності минулого й теперішнього, зіставити їх у бесіді епох, розмістили роботи Мияка і Пінзеля поруч. А під час відкриття виставки генеральний директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк зазначив, що цією експозицією галерея розпочинає низку виставок, присвячених діалогу з Пінзелем.
На засіданні Вченої ради Львівської національної академії мистецтв сьогодні ішлося про те, що почесний титул Doctor Honoris Causa ЛНАМ професору Адаму Мияку присуджується за видатні творчі досягнення у скульптурі, графіці та мистецькій педагогіці, створення власної художньої школи, здобутки, які мають вагоме значення для світової цивілізації, мистецтва, науки і художньої освіти, зростання мистецького потенціалу та авторитету України і Польщі в сучасному культурно-мистецькому процесі в світі, а також у розвитку Львівської національної академії мистецтв.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.
Фото авторки та ЛНАМ.

Залишити відповідь