Актуальні новини

Екс-президент Польщі закликав The Rolling Stones підтримати антиурядові протести

Колишній президент Польщі Лех Валенса закликав легендарну британську рок-групу The Rolling Stones підтримати поляків на тлі радикальних судових реформ, які критики називають підривом демократії. Про це пише ЄП з посиланням на AFP.
Гурт має виступити з концертом у Варшаві, де тисячі людей протестували минулого тижня з приводу суперечливого закону, прийнятого урядом “Права і справедливості” (PiS), який змусив десятки суддів у віці піти у відставку раніше.
“Багато людей у Польщі захищають свободу, але їм потрібна підтримка. Якщо ви можете сказати або зробити що-небудь, перебуваючи в Польщі, це дійсно щось означає для них”, – сказав Валенса, який приєднався до протестів на захист суддів Верховного суду.
“Погані речі відбуваються в Польщі прямо зараз. Ми сміємо просити вашої уваги через спогади про видатних, мужніх людей, які боролися за свободу в східному блоці”, – зазначив він.
The Rolling Stones дали свій перший концерт в Польщі в 1967 році, ставши однією з перших західних груп, що виступили за “залізною завісою”.
Як повідомлялося, у Польщі протестують проти зміни судової системи, згідно з якими значна частина суддів Верховного суду країни повинні піти на пенсію.
У понеділок Європейський Союз розпочав процедуру проти Польщі у зв’язку із законом про Верховний суд. На думку Європейської комісії, офіційна Варшава “порушила європейські норми верховенства права”.

  Вивезення Балуха до РФ загрожує його життю, - правозахисники

Залишити відповідь