Як сьогодні побачити знаки, які подають Вищі сили.

У 2020 році Велика (або Страсна) Субота випадає на 18 квітня. Всі православні християни в цей день будуть готуватися до святкування світлої і важливої події — свята Великодня, який у 2020 році відзначається 19 квітня. У народному календарі Велику Суботу також називають Тихою, Красильною або Передоднем Великодня, інформує Ukr.Media.

Що це за день — Велика субота?

В останній день Страсного Тижня ми всі відчуваємо як сумні, так і радісні почуття. Смуток від того, що Божий Син лежить ще у Гробі, і поки не воскрес. Але навколо вже весь світ наповнюється передвеликодньою радістю.

Головне Диво, якого всі віруючі чекають у Велику Суботу — це зішестя благодатного вогню. В цей день в Єрусалимі в Храмі Гробу Господнього він сходить з небес і символізує Воскресіння Ісуса Христа.

Це означає, що людство проживе до наступного Великодня ще цілий рік. Особливість вогню в тому, що після зішестя протягом декількох хвилин він не має пекучого впливу.

Які на цей день існують традиції і обряди?

Велика Субота — це остання можливість для людей підготуватися до світлого свята. Якщо хтось не зміг пофарбувати яйця в Чистий Четвер, ще можна це зробити сьогодні. Звідси і пішла інша назва Страсної Суботи — Фарбувальна.

Традиційно яйця фарбують в червоний колір, але зараз вже використовують різні відтінки і візерунки, наскільки вистачає фантазії. За звичаєм перше фарбоване яйце треба дати наймолодшому членові сім’ї і тихенько сказати:

«Поки люди яйця фарбувати будуть, до тієї пори всі святі наш будинок не забудуть. Амінь».

Суворі заборони, дозволи і знаки Вищих Сил у Страсну Суботу

За традицією у Велику Суботу з раннього ранку жінки починають готувати святкові частування для щедрого великоднього столу. Повинно бути не менше дванадцяти різноманітних страв. Але сьогодні піст ще триває, і їсти страви не можна.

  Євробачення-2023 відбудеться не в Україні

Обов’язковий звичай сьогоднішнього дня — треба попросити у всіх прощення, кого свідомо чи несвідомо образили справою або словом, і пробачити своїм кривдникам. Велику Суботу називають днем доброти, примирення і всепрощення.

Тому не затьмарюйте майбутнє світле свято негативними думками та вчинками, примиріться з усіма, з ким в цей час перебуваєте у сварці.

Сьогодні також ще можна відправитися на кладовище, щоб прибрати могилки, але поминати померлих не потрібно.

У Переддень Великодня, коли будете йти в храм на головну святкову службу року, роздайте милостині всім, хто просить, хто зустрінеться на вашому шляху.

Знахарі і цілителі на Русі у Велику Суботу вичитували змови проти розорення, туги і печалі, а також проводили обряди на безбідне життя, грошовий достаток, багатство і любов.

Заборони Великої Суботи

• Сьогодні не відзначають дні народження, ювілеї та інші урочистості. Не гуляють весілля, хто одружуватися надумає у Страсну Суботу, той один з одним довго не проживе.

• Не можна Напередодні Великодня влаштовувати розважальних і галасливих зборищ, танцювати, співати і веселитися. Люди вірять — хто Велику Суботу в веселощі проведе, той потім весь рік буде плакати.

• Нікому і нічого сьогодні не віддавайте з дому, навіть якщо прийде найближча людина попросити банальні сірники. Так ви віддасте своє щастя, здоров’я та везіння.

Хто помирає і народжується в Страсну Суботу?

В народі вірять, що люди, які вмирають у Переддень Великодня, як і у всі інші дні Страсного Тижня, зможуть допомагати тим близьким і рідним, які залишилися на землі, з потойбічного світу, як Ангели-Хранителі.

Добрим знаком вважається народитися у Велику Суботу, адже наближається таке велике і світле свято. Люди, що з’явилися на світ у Переддень Великодня, перемагають будь-яку життєву ситуацію, вони ніколи не губляться, не потрапляють в халепу, відрізняються особливою винахідливістю. Коли стають дорослими, то справляються з будь-якими поставленими цілями. Але у таких людей дуже багато заздрісників.

  На Євробаченні скандал: Білорусь усунули від голосування

Що потрібно зробити ввечері Великої Суботи?

Усі будинки вже сяють чистотою, повним-повнісінько наготовлено святкових смачних страв, залишилося лише надіти свої найкращі вбрання, зібрати великодні кошики і відправитися до церкви на всеношну службу, яка починається пізно увечері в Страсну Суботу.

Якщо з якоїсь причини у вас немає можливості піти на всеношну службу (немовля, хвороба), все одно спати не лягайте в таку ніч. Біля образу Спасителя запаліть свічки (їх можна придбати в церкві заздалегідь), і помоліться глибоко від чистого серця.

А хто в великодню ніч, заходячи в храм на початок святкового богослужіння, загадає бажання і відстоїть до самого кінця служби, той може бути впевнений, що незабаром мрія здійсниться.

Прикмети погоди на 18 квітня

  • Якщо у Велику Суботу ясно та сонячно, то і всі літні місяці будуть такими ж погожими.
  • Холодний Переддень Великодня — провісник такого ж прохолодного літа, на щедрий урожай можна не сподіватися.