Актуальні новини

У Львові відбудеться Різдвяний фестиваль “Bach Contemporary”

Міжнародний захід, а це – сім святкових подій, проходитиме 2 – 8 січня у Львівській національній філармонії – у Концертному залі ім. Станіслава Людкевича.
У програмі «Bach Contemporary», що у перекладі – «Бах сучасний», – класика, саундтреки із всесвітньо відомих мультфільмів та мюзиклів, джаз-, поп-, рокхіти та колядки з цілого  світу у виконанні  віртуозів з України та Франції. Засновниця і втілювачка фесту сучасного Баха  – львівська  органістка Олена Мацелюх.

«Для нашого Різдвяного фестивалю ми обрали найкращі твори цього видатного німецького композитора, органіста, капельмейстера і педагога, одного з творців світової музичної класики», – говорить Олена Мацелюх. І навіть порівнює Баха, який народився 1685-го (334 роки тому!) з Елвісом Преслі та Майклом Джексоном, та ще й «у квадраті»!
Отже, на концерті-відкритті «Bach Contemporary» 2 січня звучатимуть тільки  твори Йоганна Себастьяна Баха, і, за словами організаторів і виконавців «Bach Contemporary», вони доведуть, що музика видатного композитора доби бароко навіть через три століття є актуальною і цікавою, незрівнянною й особливою. В афіші цього вечора, зокрема, Фантазія і фуга ля мінор, хорали «Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ» та «Schafe können sicher weiden», Концерт соль- мажор в 3-х частинах (Allegro, Largo, Presto), Прелюдія і фуга ре-мажор.

4 січня на сцені Львівської філармонії відбудеться дві події. Під час першої слухачі матимуть можливість ознайомитися із бароковим інструментальним тандемом – органом і клавесином, а вже ввечері на публіку очікуватимуть відомі Різдвяні композиції та популярні номери із мюзиклів та мультфільмів (зокрема, «Рожева пантера» та «Шрек»), також – знамениті реґтайми Скотта Джопліна з німих кінофільмів із Чарлі Чапліном, «What a Wonderful World» Луї Армстронга, фрагменти з мюзиклів «Коти» та «Привид опери» короля цього жанру британця Ендрю Ллойда Веббера.  
Не менш цікаві програми обіцяють і наступного дня. Зокрема, концерт «Genius: Bach & Vivaldi» об’єднає найвідоміші композиції світової слави Баха і Вівальді. В атмосферу французького Різдва можна буде зануритись на події «Bonjour Noel» («ППривіт, Різдво»).  А ще організатори обіцяють драйвове оркестрове шоу «Симфорок», де орган, фортепіано, вокал, ударні та струнний квартет згуртуються під орудою музиканта, диригента і продюсера Сергія Лихоманенка.

  Вчені назвуть точну висоту Евересту до 2020 року

Завершиться «Bach Contemporary» 8 січня – концертом органної та фортепіанної музики.
Майже всі події фестивалю супроводжуватимуть візуалізації художниці Олени Куц, яка за допомогою різних технік (графіка, живопис, піскова анімація) відтворюватиме настрої виконуваних композицій.
«Різдвяні свята – це найкращий і найтепліший час року. Хоча б тому, що ми проводимо його із рідними і близькими. У цей час забуваються усі щоденні турботи, а дні наповнюються казкою із нотками дитинства», – переконані організатори «Bach Contemporary». І пропонують доповнити Різдвяну затишну картину перших днів Нового, 2020-го, року чудовою музикою у Львівській філармонії.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.
Фото «Дню» надала Ольга МАКСИМ’ЯК.
 

Залишити відповідь