Приколіть шпильку — сьогодні це актуально для захисту.

В православ’ї 2 червня вшановують святого мученика Фалалея Егейського. Дату у народному календарі називають Огірочник, Грядочник або просто день Фалалея, інформує Ukr.Media.

Ким був мученик Фалалей?

Фалалей родом походив з Сирії, жив у III столітті в Егеї. З ранніх років він сповідував християнську віру. У зрілі роки зайнявся лікарською справою, причому абсолютно безкоштовно.

У період правління імператора Нумеріана, коли почалися гоніння на християнство, Фалалей був підданий важким мукам. Його топили в морі; кидали до диких тварин, але вони навіть не підійшли до своєї жертви; просвердлювали в гомілках дірки, крізь які просували мотузку і підвішували головою вниз.

Щоразу Бог дарував Фалалею чудесний порятунок. Тож розлючений правитель наказав убити його усікновенням голови мечем. Мощі святого Фалалея покояться в Константинопольському храмі Агафоніка, багато людей отримало від них зцілення.

Які на цей день існують традиції і обряди?

У народі дату 2 червня прозвали «огірочник», тому що в цей день на Русі традиційно висаджували пізні сорти огірочків. А щоб урожай був щедрим, наші предки намагалися дотримуватися нехитрих правил:

• Коли формуєте грядки під огірки, вас ніхто не повинен бачити, навіть найрідніші (діти, чоловік), якщо вони не беруть участь в посадковому процесі, і вже тим більше сусідські очі (часом дуже заздрісні).

• Коли з’явиться перший огірочок, його потрібно обов’язково піднести Фалалею в якості дару, адже в народі святий вважається покровителем цього овочу. Огірок треба закопати в найдальшому кутку ділянки. Люди вірили, що прийнявши такий дар, Фалалей тепер врятує огірочки від шкідників, нічних заморозків і літньої посухи.

Щоб прийдешній купальний сезон пройшов без пригод і бід, захистіть себе сьогодні!

  14 січня – день Святого Василя: історія, традиції та прикмети свята

Ось і літо прийшло, а значить, настав сезон купання у відкритих природних водоймах. Але перед тим як відправитися на річку, ставок або море, захистіть себе і своїх близьких людей за допомогою народних магічних обрядів. Адже в жаркий літній період забагато нещасть відбувається саме на воді.

Люди гинуть на водоймах з різних причин

1. По-перше, більшість з нас не навчені надавати першу допомогу людині, яка тоне.

2. По-друге, багато хто вважає себе чудовими плавцями, думають, що море їм по коліно, і нехтують правилами поведінки на воді.

3. По-третє, знаходяться такі сміливці, особливо під впливом спиртного, які лізуть у водойму, взагалі не вміючи плавати.

А ще слов’яни здавна знали про те, що треба поважати водяних духів. Якщо їх чимось сильно розлютити, то навіть відмінного плавця вони здатні потягти на дно.

Як вберегти себе на пляжі?

Коли ми проводимо вихідні або відпустку біля води, то обережність потрібно проявляти не лише під час купання, але і на пляжі. Аж надто це багатолюдне місце, і нікому невідомо, які думки крутяться в голові у відпочиваючих.

Тут дуже легко опинитися під впливом чорної магії. Хтось позаздрить вашій чудовій фігурі або модному пляжного образу. А деякі спеціально приходять в багатолюдні місця, щоб перекинути на інших свої біди, хвороби і проблеми.

Тому збираючись на пляж, закріпіть на внутрішній стороні купальника шпильку і скажіть замовний текст:

«Як водні мешканці зябра мають, а церкви дзвони з куполами, так і я, раба Божа (ім’я), на себе захисний щит поставила. І зруйнувати його здатен лише той, хто про нього знає. Міцніше каменю мої слова. Амінь».

  У Львові «вар’яти» презентують нову гумористичну програму

Захист від лихого ока за допомогою шпильки є перевіреним, старовинним і дуже ефективним методом, яким завжди користувалися наші бабусі. Не забувайте кожного разу, виходячи з дому, зсередини на одязі закріплювати маленьку шпильку.

Ще один надійний оберіг — жменя солі в невеликому тканинному мішечку. Перебуваючи завжди в кишені або в сумочці, така сіль буде вбирати в себе всю спрямовану проти вас негативну енергію. Тільки не забувайте частіше замінювати сіль на нову, адже колишня дуже швидко забруднюється від негативу.

Також радимо вам носити прикраси, зроблені зі срібла або гірського кришталю. Від них, ніби від дзеркала, відбивається все погане, і всередину людського тіла не проникає.

Як убезпечити себе під час купання у водоймах?

Щоб на весь майбутній літній сезон уберегти себе від нещасних випадків під час купання у водоймах, прочитайте 2 червня такий текст:

«Як в широкій і глибокій річці Йордан проста смертна людина не зможе дна побачити і з нього рукою пісок дістати, так ніколи і ніхто в нашому роду не пізнає свою погибель від води і не потоне. Буде так, як сказано. Амінь».

А якщо ви погуляєте вздовж берега і уважно розглянете біля водойми камінці, то зможете знайти хороший оберіг.

Шукайте гладкий камінь, який роками обточений водою, який отримав у народі назву «Курячий Бог». У нього обов’язково має бути посередині отвір. Це — найбільш надійний захист від витівок водяних духів.

Прикмети погоди на 2 червня

  • Якщо бджоли сьогодні зляться і часто жалять, значить, скоро піде злива.
  • Безперервно і шумно квакають жаби — віщують багатий огірковий урожай цього літа.