В цей день потрібно обов’язково провести вдома і в колі своєї родини.
Авдій Дбайливець є святом, що відзначається щороку тільки 2 грудня. Володіє власними повір’ями, прикметами, молитвами і ритуалами. У православ’ї згадують праведне життя святого Авдія, який шанується як захисник добробуту, домашнього вогнища і господарства. Тому в підсумку був прозваний “дбайливцем”, інформує Ukr.Media.
Історія свята
Майбутній пророк Авдій був народжений в селі поруч з містом Сіхем. Ще з юності осягнув істинного Господа, почавши служити тільки йому. Навіть коли жителі Ізраїлю вирішили почитати одного тільки Баала, молодий чоловік не став піддаватися даному впливу, залишившись вірним тільки одному лише Богу.
Служив домоправителем у палаці правителя Ахава. Навіть попри те, що там панувала повна розпуста, все одно продовжував жити праведним життям. Але як тільки цариця влаштувала гоніння на всіх пророків країни, то юнак кинув роботу, почавши допомагати християнам. А після зустрічі з пророком Іллею, став його супутником, скрізь за ним слідував. В результаті чого за праведні справи йому дарована здатність передбачати. Після чого була написана книга пророцтв, що складається з однієї глави. І знаходиться на четвертому місці в списку книг залишених малими пророками.
Традиції та обряди
У грудні завжди багато святкових дат. Таким чином, люди намагаються не забувати про власну історію, а головне намагаються залучити в своє життя щастя, здоров’я і добробут за допомогою різноманітних обрядів, що виконуються в якийсь свій конкретний день. Так в день Авдія Дбайливця читають молитви і при цьому не забувають проводити спеціальні обряди, щоб захистити себе і власний будинок від нечисті і сил зла.
Для цього потрібно пройтися по всьому житлу, стукаючи по косяках дверей і віконних рамах обухом сокири, серпом або ножем. Або біля вікон покласти часник і цибулю. Таким чином, як говориться в переказі, можна врятуватися від нападу темних сил. А ще позбутися поганих думок, бідності і сімейних сварок.
Ще на Авдія Дбайливця часто на вулиці відзначається погана погода: холод, мороз і хуртовина. Про таке кажуть, що це буянять біси. Отже, потрібно сидіти вдома, де тепло і добре, а також можна побавити себе чимось гаряченьким і навіть міцними напоями. Найвідомішим і улюбленим питвом в цю пору року завжди вважається чай, що мав назву збитень і складається з різноманітних пряних трав і меду.
При цьому вважали, що звернувшись з молитвою до Авдія, можна попросити захист від фінансової нестабільності і сил зла, попросити хороший урожай, а для домашніх тварин порятунок від сильних холодів. І Святий обов’язково допоможе.
Прикмети
- Непогожий і похмурий день пророкує спеку, а ось ясний — морози.
- Вітер зі снігом вирує цілий день, значить, зимова пора стане тривати дуже довго, та й весна нічим не порадує, бо буде дуже холодною.
- Намело величезні замети — рік порадує великою кількістю врожаю.
- Сильно шумить ліс — скоро настане тепло.
- Занадто сильно плачуть верби, значить, зима буде вкрай морозною і дуже суворою.
- Корови ховаються в своїх сараях, погода скоро зміниться.
- Галки з воронами літають по небу великими зграями, слід чекати ще снігу, спускаються на землю — скоро буде тепло.
- Скотина починає буцатися, слід чекати хуртовини.
- Людина, яка народилася 2 грудня, має великий запас внутрішньої енергії. При цьому нетовариська, обережна і честолюбна. З каменів бажано носити — цитрин.
- Іменинниками є такі чоловіки, як: Олександр, Геннадій, Денис, Іван, Костянтин, Леонід, Михайло, Петро, Сергій, Федір і Яків.